Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 16d. 10:50

Tai išteisinta, tai kalta: Evelina Geležiūnienė nuteista dėl smurto prieš vaiką

Evelina Geležiūnienė teisme
Karolinos Stažytės nuotr. / Evelina Geležiūnienė teisme

Apeliacine tvarka bylą nagrinėjęs Kauno apygardos teismas anksčiau išteisintą Eveliną Geležiūnienę trečiadienį pripažino kalta dėl smurto prieš mažametį vaiką ir skyrė lygtinę vienų metų laisvės atėmimo bausmę.

Teismo atstovė Milda Bučnytė BNS informavo, kad bausmės vykdymas buvo atidėtas vienų metų laikotarpiui, nuteistoji įpareigota visu šiuo laikotarpiu auklėti ir prižiūrėti savo nepilnamečius vaikus, rūpintis jų sveikata ir juos išlaikyti. Kaip viešai skelbta, ši 32 metų kaunietė yra 7 vaikų mama.

Taip pat per pusę metų nuo nuosprendžio paskelbimo, E.Geležiūnienei pavesta sudalyvauti elgesio pataisos programoje.

Teismo vertinimu, daugiavaikė motina fiziškai ir psichiškai gniuždė savo penkerių metų sūnų, mažamečio atžvilgiu taip smurtauta sistemiškai.

„Teismas iš dalies tenkino prokurorės apeliacinį skundą ir pripažino ją kalta už tai, kad ji piktnaudžiavo savo, kaip motinos teisėmis, sistemiškai fiziškai ir psichiškai gniuždė mažametį savo sūnų“, – sakė M.Bučnytė.

Pasak jos, E.Geležiūnienė taip pat pripažinta kalta dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, kuris yra susijęs su prieš vaiką naudotu psichologiniu smurtu ir jo pasekmėmis.

Teismas patenkino ir nukentėjusiųjų advokatės prašymą bei priteisė 1 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Kauno apylinkės teismas sausio mėnesį išteisino E.Geležiūnienę dėl smurto prieš vaiką, nes nenustatė, kad būtų padaryta nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių turinti veika. Šį sprendimą apskundė prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas dėl smurto prieš mažametį pradėtas 2018 metų spalį, iš darželio gavus pranešimą apie sumuštą vaiką.

Dėl šio epizodo Kauno apygardos teismas nusprendė, kad nors nusikalstama veika buvo padaryta, tačiau byloje nėra įrodyta, kad ją padarė būtent E.Geležiūnienė.

Pati moteris savo kaltę viso proceso metu kategoriškai neigė.

Vaikas ikiteisminio tyrimo metu, maždaug metus laiko, buvo paimtas iš šeimos, pusę to laiko jis negalėjo matytis su artimaisiais. Matytis su juo buvo uždrausta ir E.Geležiūnienei.

Ikiteisminis tyrimas dėl smurto buvo atliekamas ir moters sugyventinio atžvilgiu, tačiau vėliau nutrauktas, primena BNS.

Kauno apygardos teismo sprendimas įsiteisėja nedelsiant, tačiau gali būti kasacine tvarka skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min