Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Taksisto gynyba sekso paslaugų tinklo byloje: ne aš išnaudojau merginas, o jos mane!

Šioje byloje yra teisiamas ir LFF Lietuvos nacionalinės rinktinės administratorius 75 metų A.Fondis.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Šioje byloje yra teisiamas ir LFF Lietuvos nacionalinės rinktinės administratorius 75 metų A.Fondis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamoje nusikalstamo susivienijimo byloje dėl pelnymosi iš prostitucijos vienas iš penkių sąvadavimu kaltinamų vyrų tikino, kad buvo viso labo taksistas, kurio paslaugomis naudojosi telefonu iškviečiamos laisvo elgesio merginos.

Pirmadienį Vilniaus apygardos teisme beveik baigta nagrinėti didelės apimties baudžiamoji byla,  kurioje kaltinimai yra pateikti septyniems viešbučių darbuotojams bei penkiems sąvadautojams, galimai organizavusiems sekso paslaugų teikimą prašmatnių sostinės viešbučių svečiams.

Pernai lapkritį baigti bylą sutrukdė tai, kad į posėdį neatvyko vienas iš kaltinamųjų. Todėl bylą kuruojanti prokurorė baigiamąją kalbą, liečiančią prostitucijos tinklo „smegenimis“ vadinamą Andrių Eidukevičių, galėjo pasakyti tik šiandien.

Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorė Lilija Balaišienė pabrėžė, kad A.Eidukevičiaus kaltė pilnai įrodyta byloje surinktais įrodymais. Prokuratūros atstovė pasiūlė skirti jam 4 metų laisvės atėmimo bausmę.

Plaštakėms reikėjo taksisto

L.Balaišienė priminė, kad šis kaltinamasis tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teisme jam pareikštus kaltinimus pripažino iš dalies.

A.Eidukevičiaus gynybinė pozicija: pačios merginos susirado jį, kad atliktų taksisto vaidmenį.

Anot kaltinamojo, merginų iškvietimui skirtą telefoną, kurio numeris baigiasi skaičiais 600, jam irgi davė būtent viena iš merginų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Prostitutės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Prostitutės

Vyriškiui antrino ir jo pasamdyta advokatė, pirmadienio posėdyje pareiškusi, kad viskas buvo taip: „Mano ginamasis atliko labai aiškią taksisto paslaugą, ir gavo už šią paslaugą atlygį.“

Todėl, anot gynėjos, šioje byloje A.Eidukevičius neturėtų būti kaltinamas dėl pelnymosi iš kito asmens prostitucijos. Pasak teisininkės, kaltinimai, kad A.Eidukevičius parūpindavo merginoms gyvenamąjį plotą, kad prostitutės apskritai buvo priklausomos nuo jo kaip sąvadautojo, absoliučiai nepagrįsti.

Gynėjai pasigenda įrodymų

Savo ruožtu prokurorė L.Balaišienė įsitikinusi, kad A.Eidukevičius buvo vienas iš organizuoto tinklo vadovų: veikė sistema, buvo naudojamas tas pats telefonas, buvo užfiksuotas ne vienas skambutis į tą numerį.

„Skambinę viešbučių administratoriai konkrečiai įvardindavo, kad reikalinga mergina. Ir buvo aišku, kokiam tikslui ta mergina reikalinga“, – neabejoja prokurorė.

L.Balaišienė dar pridūrė, kad jei gaunamus pinigus A.Eidukevičius vertino kaip arbatpinigius už taksisto paslaugas, čia jo reikalas, bet esmės, iš kokios nusikalstamos veiklos tie pinigai būdavo gaunami, tas vertinimas nekeičia.

Dvylikos kaltinamųjų advokatai vienas po kitų replikavo, kad kaltinamasis aktas surašytas aptakiai, byloje trūksta konkrečių jų ginamųjų kaltės įrodymų. „Skambučio metu visiems tapdavo aišku...“,  – tokia mintis, anot vieno teisininko, yra kažkokia abstrakcija. Tuo tarpu kaltinimai turi būti paremti faktais, o ne asmeniniais prokurorės vertinimais.

Dauguma – nekalti, niekuo dėti

Kai bylą nagrinėjantis teisėjas suteikė paskutinio žodžio teisę patiems kaltinamiesiems, dauguma jų kalbėjo lakoniškai arba apskritai tokios teisės atsisakė. Tačiau Saulius Lotužis (pagal kaltinamąjį aktą, atliko prostitučių veiklos kontrolę ir kontroliavo jų uždirbtus pinigus) tylėti nebuvo linkęs.

„Nė vienas liudytojas ne kartą nepaminėjo, kad aš viską organizavau. Iš visų byloje minimų asmenų gerai pažįstu tik savo buvusią žmoną, su kuria negyvenu jau keturiolika metų. Taip pat pažįstu Eidukevičių ir Kudabą, su kuriais dirbau, bet nereguliavau jų laisvalaikio. Nepadariau to, kuo esu kaltinamas. O kodėl aš šmeižiamas, aš nežinau“, – aiškino S.Lotužis.

Jis piktinosi, kad ikiteisminio tyrimo metu milicininkų apklaustos moterys iš Baltarusijos nieko doro nepasakė, jų parodymai primena nuogirdų kratinį. Pavyzdžiui, viena plaštakė minėjo, kad švęsdama Naujuosius metus viloje netoli Vilniaus iš kažko išgirdo, kad pagrindinis suteneris yra Saulius.

„Aš turėjau daug klausimų toms Baltarusijos pilietėms, bet man nebuvo sudaryta galimybė jų užduoti“, – S.Lotužis, kuriam prokuratūra ankstesniame posėdyje pasiūlė 5 metų nelaisvės bausmę,  piktinosi, jog teismui nepavyko prisišaukti moterų iš Baltarusijos liudyti teisme Vilniuje.

„Nepadariau to, kuo esu kaltinamas. O kodėl aš šmeižiamas, aš nežinau“, – aiškino pagrindiniu sąvadautoju vadinamas S.Lotužis, kuriam iš visų 13 kaltinamųjų siūloma pati griežčiausia 5 metų nelaisvės bausmė.

Kai kurie kaltinamieji minėjo pritariantys S.Lotužiui.

„Aš čia visai niekuo nekaltas. Nuomojau tą butą, bet nežinojau, kas ten buvo daroma.“

„Sako, turėjau pajamų 1 000 litų. Bet niekaip nesuprantu, iš kur aš juos gavau, kas man juos davė.“

„Su čia kaltinamais asmenimis nieko bendra neturiu, jų nepažįstu. Iš viso nesuprantu, kuo mane kaltina.“

Tokių ir panašių baigiamųjų žodžių nuskambėjo teisme.

Kaip žinoma, šioje byloje yra teisiamas ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Lietuvos nacionalinės rinktinės administratorius 75 metų Aleksandras Fondis. „Aš nieko negaliu daugiau pasakyti“, – sakė šis LFF atstovas.

Vienintelei damai – atskiras posėdis

Pirmadienį teismas neišklausė tik kaltinamosios Olgos Lotužienės. Vienintelė į kaltinamųjų suolą sėdusi dailiosios lyties atstovė šįkart neatvyko į teismą dėl mažamečio vaiko ligos. Beje, kitų kaltinamųjų advokatai posėdžio pradžioje reikalavo apskritai nenagrinėti bylos, nedalyvaujant bent vienam proceso dalyviui. Tačiau principingai jau ne pirmą sykį šios bylos vilkintis neleidžiantis teisėjas Pavelas Frolovas priėmė nutartį, kad aptariami dalykai nelies konkrečiai O.Lotužienės, todėl kliūčių tęsti procesą nėra.

Specialiai dėl O.Lotužienės, kuri, prokuratūros vertinimu, už merginų verbavimą Baltarusijoje nusipelnė mažiausiai dvejų metų nelaisvės, dar vieną teismo posėdį numatoma surengti  kovo 5 dieną. Po to teismas galės išeiti rašyti išteisinamojo arba apkaltinamojo nuosprendžio.

Tinklas prašmatniuose sostinės viešbučiuose

Kaip skelbta anksčiau, ši byla susijusi su 2006 metais išardytu prostitucijos tinklu, iki tol veikusiu mažiausiai penkerius metus.

Mažiausiai penkios laisvo elgesio merginos aptarnaudavo į Lietuvos sostinę atvykstančius užsieniečius .Plaštakės darbuodavosi prašmatniuose viešbučiuose „Narutis“, „Astorija“, „Barbacan Palace“, „Europa Royal“, „Artis“, „Rotonda“, „City Park Hotel“.

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamaisiais šioje byloje tapo net 24 asmenys. 11 iš jų geranoriškai pripažino kaltę ir po sutrumpintų, baudžiamaisiais įsakymais pabaigtų procesų sutiko sumokėti baudas. Likusiems 13 veikėjų teko stoti prieš teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min