Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 14d. 13:41

Tarnybos akiratyje – neteisėti prekeiviai vištų kiaušiniais

Tarnybos akiratyje – neteisėti prekeiviai vištų kiaušiniais
FNTT nuotr. / Tarnybos akiratyje – neteisėti prekeiviai vištų kiaušiniais

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl nelegalios didmeninės prekybos šviežiais vištų kiaušiniais pareikšti E. K. ir Z. Z. Pirminiais duomenimis, vyrai organizavo nelegalią prekybą ir per metus pardavė ne mažiau kaip po 2 milijonus įvairių rūšių šviežių vištų kiaušinių ir iš šios veiklos kiekvienas gavo apie 600 tūkstančių litų pajamų.

Nelegalią didmeninę prekybą šviežiais vištų kiaušiniais įtariamieji organizavo neturėdami šiai veiklai vykdyti būtino mokesčių mokėtojo statuso, o produkciją įsigydavo iš įvairių Lenkijos ir Lietuvos tiekėjų. Nustatyta, kad vištų kiaušiniai buvo realizuojami Vilniaus miesto turgavietėse ir kitose prekybos vietose. Dažniausiai vilniečiai įsigytus vištų kiaušinius parduodavo didmeninės prekybos sąlygomis, tai yra prekės būdavo parduodamos ne galutiniam vartotojui, bet perdirbėjams ar mažmeninės prekybos subjektams, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

FNTT tyrėjai išaiškino, kad įtariamieji įsigytus šviežius vištų kiaušinius sandėliavo Arimų g., Vilniuje. Šie sandėliai visiškai nepritaikyti laikyti tokios rūšies produktus. Įtariamieji asmeniškai rūpinosi produkcijos pristatymu iš sandėlio, apmokėjimu už vištų kiaušinius, tačiau tiekėjams dažniausiai pateikdavo dokumentus, išrašytus kitų prekeivių (Vilniaus turgaviečių ir kioskų prekeivių, kurie dirba įsigiję verslo liudijimą ir dažniausiai savo apskaitoje nurodo ne didesnę kaip 100 tūkstančių litų apyvartą, nes priešingu atveju taptų PVM mokėtojais) vardu. Turima duomenų, kad daugumos prekeivių apyvarta per 12 mėnesių yra didesnė nei 100 tūkstančių litų ir, siekdami tai nuslėpti, jie užsakydavo dalį produkcijos be jokių įsigijimo dokumentų. E. K. ir Z. Z., veikdami per keletą tarpininkų, nebuvo įregistravę įmonės ir versdamiesi ūkine, komercine, finansine veikla išvengdavo mokesčių mokėjimo.

Be to, išaiškinta, kad E. K. dalį produkcijos gaudavo iš Lenkijos, o buhalterinės apskaitos dokumentuose pirkėju buvo įrašomas ne jis pats, o verslo liudijimą turintis ir turgavietėje prekiaujantis asmuo. Tokie vištų kiaušiniai irgi buvo sandėliuojami Arimų g. esančiose patalpose, o vėliau su tam tikru antkainiu parduodami kitiems verslo liudijimą turintiems asmenims, tik jau be jokių prekių įsigijimo dokumentų.

Įtariamieji, vykdydami didmeninę prekybą šviežiais vištų kiaušiniais, kaip ūkio subjektai nebuvo minimi nei viename oficialiame dokumente, nors pirko kiaušinius iš didelių Kaišiadorių, Vilniaus ir Rokiškio rajonuose kiaušinių prekybą vykdančių bendrovių. Naudojant tokią schemą oficialiuose dokumentuose nei E. K., nei Z. Z. nebuvo nurodomi, o tai sudarė sąlygas gana ilgai vykdyti tokią veiklą.

Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 202 str. 1 d. (Neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla) toliau tęsiamas. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Generalinė prokuratūra.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min