Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp 8 sulaikytų įtariamųjų prostitucijos organizavimu – ir dirbantys aukštosiose mokyklose

Demaskuotas prostitucijos tinklas
Policijos nuotr. / Demaskuotas prostitucijos tinklas
Šaltinis: BNS
2
A A

Kauno teisėsauga sulaikė aštuonis asmenis, įtariamus organizavus prostituciją – sulaikytos keturios moterys ir keturi vyrai.

„Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl prostitucijos organizavimo ir vadovavimo bei įtraukimo į ją. Įtarimai pareikšti aštuoniems asmenims, šiai bendrininkų grupei vadovavo moteris. Keturi bendrininkai vyrai, keturios – moterys. Galime pasakyti, kad įtariamųjų bus ir daugiau“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Tomas Staniulis.

Pasak prokuroro, įtariamiesiems paskirtos griežtos kardomosios priemonės.

Įtariamieji nebuvo žinomi teisėsaugai ar teisti. Policijos duomenimis, jie dirbo, kai kurie – aukštosiose mokyklose.

„Yra tarp jų ir dirbančių Kauno įmonėse, ir aukštosiose mokyklose, ir užimančių tam tikras pareigas“, – sakė Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos viršininkas Giedrius Skladas.

Kokiose aukštosiose mokyklose ir kokias pareigas užima įtariamieji, teisėsaugininkai nedetalizavo.

VIDEO: Prostitutėmis į Lietuvą dirbti vyko ukrainietės, baltarusės ir rusės

Merginos žinojo, ko atvažiuoja

Policijos duomenimis, įtariamieji į Lietuvą kviesdavo merginas iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, viena nukentėjusioji atvyko iš Pietų Amerikos. Merginos žinojo, kokios veiklos vykdyti atvyksta. Nusikalstama veika tęsėsi apie vienerius metus.

„Visos merginos, kurios buvo įtrauktos į šią veiką, žinojo, kuo užsiims ir kokiu tikslu atvyks į Lietuvą, jos visos yra pilnametės“, – sakė T.Staniulis.

Merginų paieška vykdavo per internetą, jos kviestos dirbti gerai apmokamo darbo Lietuvoje.

„Jas nuveždavo į miestą, kur būdavo surasta gyvenamoji vieta, ten apgyvendindavo ir vėliau būdavo teikiamos seksualinės paslaugos“, – pasakojo G.Skladas.

Merginos seksualines paslaugas teikė Šiauliuose, Klaipėdoje, Vilniuje ir Kaune. Šiuo metu dvylika rusakalbių merginų rūpinasi organizacija „Caritas“.

Paros uždarbis siekė iki 750 eurų

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad įvairiuose Lietuvos miestuose veikusį prostitucijos tinklą organizavo jauna moteris, gyvenanti ne Lietuvoje, veikusi per Lietuvoje gyvenančius pažįstamus patikėtinius.

Policijos nuotr./Demaskuotas prostitucijos tinklas
Policijos nuotr./Demaskuotos prostitutės

Į prostituciją buvo įtrauktos merginos ne tik iš Lietuvos, pažymima Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Tyrimo metu nustatytos ir merginos iš kitų valstybių, kurios teikė seksualines paslaugas (Ukrainos, Baltarusijos). Skelbimais apie gerai apmokamą darbą (iki 200–300 eurų per dieną) susidomėjo net ir kitų tolimųjų valstybių (ne Europos) pilietės, kadangi skelbimai apie siūlomą darbą buvo dedami tarptautiniuose tinklalapiuose ir skelbimų portaluose.

Skelbimuose apie merginų teikiamas paslaugas kartu buvo pateikiamos ir merginų nuotraukos. Iš užsienio atvykusios merginos buvo pasitinkamos jau oro uoste, surandama paslaugų teikimo vieta, kur merginos nuvežamos iš oro uosto. Jos buvo aprūpinamos lytinėms paslaugoms teikti būtinomis priemonėmis, į nurodytus butus joms buvo siunčiami klientai, pageidaujantys seksualinių paslaugų.

Tyrimo duomenimis, į minimą prostitucijos tinklą įtrauktos merginos galėjo teikti seksualines paslaugas iki 15 asmenų per dieną, o uždarbis galėjo siekti iki 750 eurų. Dalį uždirbtos sumos paimdavo šio verslo sumanytojai ir vykdytojai.

Įtariamųjų gali padaugėti

Surinkus pakankamai duomenų, padedant Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių apskričių policijos įstaigoms, organizuota tarpregioninė įtariamųjų sulaikymo operacija. Vienas po kito įvairiuose Lietuvos miestuose sulaikyti 8 Lietuvos piliečiai – 4 moterys (gimusios 1961 m., 1987 m., 1990 m. ir 1995 m.) ir 4 vyrai (gimę 1976 m., 1986 m., 1983 m., 1980 m.).

Įtariamųjų ratas gali dar plėstis.

Taip pat nustatyta 12 jaunų moterų, kurios galimai vertėsi prostitucija.

Visiems įtariamiesiems pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 307 straipsnio 2 dalį (prostitucijos organizavimas ir vadovavimas), skirtos įvairios kardomosios priemonės (suėmimai, dokumentų paėmimai, registracija policijos įstaigoje ir kt.).

Tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Kaunas Prostitucija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min