Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Tarp į Lenkiją vežtų šviestuvų – milijono litų vertės cigarečių kontrabanda (nuotraukos)

Kauno teritorinės muitinės (TM) Pažeidimų prevencijos skyriaus (PPS) pareigūnai sekmadienį, gruodžio 20d., ties Garliava sulaikė beveik milijono litų vertės rusiškų cigarečių kontrabandą. Nelegalūs rūkalai buvo paslėpti tarp į Lenkiją vežtų elektrinių šviestuvų siuntos.
Vilkikas
Vilkikas / MKT nuotr.

Kaip informuoja Muitinės kriminalinė tarnyba, Kauno TM PPS mobiliosios grupės pareigūnai vėlų sekmadienio vakarą patruliavę ties Garliava, patikrinimui sustabdė klaipėdiečio N. M. vairuojamą krovininį vilkiką Scania.

Vyriškis pareigūnams teigė iš Kauno į Lenkiją vežantis elektrinių šviestuvų siuntą. Tačiau muitininkams patikrinus vieną iš vilkiko puspriekabėje esančių pakuočių, ten buvo rastos cigaretės „Jin Ling“ su rusiškomis banderolėmis.

Tuomet nuspręsta Scania detaliai patikrinti Marijampolės krovinių poste. Ten ir paaiškėjo, jog geroje dalyje šviestuvų pakuočių slypėjo kontrabandinės cigaretės.

Iš viso muitinės pareigūnai puspriekabėje aptiko net 300 dėžių (150 tūkst. pakelių) su nelegaliais rusiškais rūkalais. Jų vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius – 915 tūkst. Lt.

MKT Marijampolės skyriuje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199-2 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis). Kontrabandos gabentojui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, antradienį Marijampolės apylinkės teisme bus sprendžiamas klausimas dėl jo suėmimo.

Lietuvos muitinės pareigūnai šiemet jau sulaikė apie 120 mln. vnt. (6 mln. pakelių) kontrabandinių cigarečių, kurių preliminari vertė – apie 30 mln. Lt.

Sulaikytų nelegalių rūkalų kiekis liudija apie stipriai išaugusius cigarečių kontrabandos srautus. Panašus kiekis kontrabandinių cigarečių Lietuvos muitinėje buvo sulaikytas tik 2003-iaisiais metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius