Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp sulaikytų padirbtų daiktų – tualetinis vanduo ir drabužiai šunims (nuotraukos)

Sulaikytos prekės
Muitinės nuotr. / Sulaikytos prekės
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Oro uosto, Panerių krovinių ir Pašto postuose, tikrindami importuojamas siuntas, sulaikė 8 paketus iš Kinijos ir siuntą iš Turkijos su įvairiomis prekėmis, kurios galimai pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises.

Kaip informuoja Vilniaus teritorinė muitinė, praėjusią savaitę, patikrinę paketų, kurie buvo įvardinti kaip „dovanos“ turinį, muitininkai juose aptiko daugiau kaip 1 tūkst. 500 įvairių daiktų, kurie buvo pažymėti registruotais „Nina Ricci“, „Adidas“, „Louis Vuitton“, „Chanel“, „Apple“, „Nokia“, „Gucci“, „Rolex“, „Georgio Armani“ ir kitokiais žymių firmų prekių ženklais.

Sulaikytuose paketuose rasta „garsių firmų“ tualetinio vandens, drabužių šunims, sportinių kostiumų, laikrodžių, mobiliųjų telefonų, pirštinių, moteriškų rankinių, avalynės bei įvairių smulkios galanterijos dirbinių.

Kadangi pareigūnams kilo įtarimų, jog prekės pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teisę, visos siuntos sulaikytos. Pasak registruotų prekių ženklų atstovų Lietuvoje, šiais ženklais pažymėtų originalių prekių rinkos kaina siekia daugiau kaip 300 tūkst. litų. Kaip teigia muitinės pareigūnai, klastočių gamintojai neteisėtai ženklina net ir tas prekes, kurių teisėtas gamintojas savo asortimente neturi.

Nelegaliai į mūsų šalį bandoma įvežti pačias įvairiausias prekes, pagamintas pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Anot muitinės pareigūnų, norėdami neteisėtai pasipelnyti ir išvengti muitinės mokesčių, asmenys, gabenantys prekes paštu, siuntas dažniausiai įvardija kaip „dovanas“.

Sustiprinus pašto siuntų patikrą, muitinės pareigūnai vis dažniau sulaiko įvairių suklastotų prekių. Vien per šių metų devynis mėnesius Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė virš 90 tūkst. įvairių falsifikuotų prekių. Tai smulki buitinė technika, mobilieji telefonai, laikrodžiai, drabužiai, medikamentai, galanterijos prekės ir pan. Daugiausia sulaikyta suklastotų prekių, pažymėtų „Burberry“, „Nintendo“, „Rado“, „Gucci“, „Adidas“, „Prada“ prekių ženklais.

Muitinės pareigūnai, saugodami rinką nuo padirbtų prekių įgyvendina ir intelektinės nuosavybės teisių apsaugą, nes dėl rinkoje esančių klastočių, kurių kokybė nė iš tolo neprilygsta originalioms prekėms, nukenčia tiek vartotojas, tiek ir originalių prekių gamintojai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min