Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinė kontrabandos misija septyniems aršiems vyrams baigėsi už grotų

Įtariamųjų sulaikymas
VSAT nuotr. / Įtariamųjų sulaikymas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

​Panaudoję tarnybinius šunis Varėnos rajone po gaudynių pasieniečiai sulaikė 7 kontrabandininkus ir jiems talkinusius asmenis. Šie nepakluso ir priešinosi.

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai Varėnos rajono Būdų kaimo prieigose pastebėjo grupelę asmenų. Jie mišku priartėjo prie sienos su Baltarusija, kuri šioje vietoje eina Nočios upelio viduriu. Iš kaimyninės šalies per upelį, kurio plotis čia nesiekia 2 metrų, į Lietuvą buvo permesta 10 dėžių.

Jas staigiai čiupo Lietuvos pusėje buvę vyrai ir pradėjo nešti į šalies gilumą. A.Barausko užkardos pareigūnai, talkinami kolegų iš Specialiosios paskirties užkardos, pradėjo kontrabandininkų sulaikymą. Jame dalyvavo ir trys pasieniečiai kinologai su tarnybiniais šunimis, pasakojama VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio parengtame ir penktadienį paviešintame pranešime.

Cigarečių nešikai nepakluso pasieniečių nurodymams sustoti, metę dėžes pradėjo bėgti į skirtingas puses, o sulaikomi priešinosi. Įvykio metu VSAT pareigūnai panaudojo kovinių imtynių veiksmus ir kiekvieną sulaikytąjį surakino antrankiais. Pasieniečiams įkliuvo ir visi penki kontrabandos nešikai, ir dar du čia pat buvę vyrai, kurie, įtariama, atliko žvalgų vaidmenį.

Sulaikytųjų septyniukė – Šalčininkų rajono gyventojai. Jauniausiam iš jų – 20 metų, vyriausiam – 35-eri. 

Dėžėse iš viso buvo 5 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos banderolėmis. Netoliese miške pasieniečiai dar surado automobilius „Audi 80“ ir „Audi 100“. Įtariama, kad jais atvyko sulaikytieji.

VSAT Varėnos rinktinėje dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas. Visiems Šalčininkų rajono gyventojams VSAT pareigūnai už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimus dar pradėjo administracinių bylų teisenas, mat sulaikytieji šioje vietoje nužymėtoje valstybės sienos apsaugos zonoje buvo be pasieniečių leidimų.

Po apklausų septyniukė paleista. Cigaretės saugomos Varėnos rinktinėje, automobiliai – A.Barausko užkardoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min