Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 28d. 09:48

Tauragėje prireikė gelbėtojų: išsiliejusį gyvsidabrį žmogus susiurbė su dulkių siurbliu

Vilniuje rasta talpa su gyvsidabriu
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Ketvirtadienio vidurdienį gelbėtojai Tauragėje skubėjo į Puntuko gatvę, nes ten išsiliejo gyvsidabris.

Apie 11 val. 30 min. į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs žmogus papasakojo, kad sudužo medicininis termometras, o išsiliejusį gyvsidabrį jis susiurbė su dulkių siurbliu.

Netrukus du gelbėtojai atliko mechaninę demerkurizaciją, iš siurblio išėmė maišą ir patalpino į sandarų indą, išvėdino patalpas.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, išsiliejusio gyvsidabri jokiu būdu negalima valyti ar siurbti, nes jis pasklis tik dar plačiau, o jo garavimo paviršius padidės.

Gyvsidabrį reikia rinkti nuo užteršto ploto pakraščių vidurio link, vadovaujantis žemiau pateiktomis rekomendacijomis:

1) Pirmiausiai iš patalpos išveskite vaikus;

2) Pasiruoškite stiklinį indą su vandeniu ir sandariu kamščiu, turėkite lazdelę (medinę arba stiklinę), guminę kriaušę, voką arba storesnio popieriaus lapą, lipnią juostą arba klijais pateptą popieriaus lapą;

3) Pačius didžiausius rutuliukus lazdele sustumkite į voką arba ant storesnio popieriaus ir supilkite į butelį. Paskui gumine kriauše susiurbkite mažesnius rutuliukus, o pačius mažiausius lašelius surinkite su lipnia juosta ar klijais suteptu popieriumi;

4) Visą surinktą gyvsidabrį supilkite į stiklinį indą su vandeniu ir sandariai uždarykite;

Jokiu būdu surinkto gyvsidabrio nedeginkite, nemeskite į buitinių atliekų konteinerį, nes taip galite užteršti visą patalpą. Indą su gyvsidabriu pristatykite į savivaldybės atliekų priėmimo aikštelę arba kitą pavojingų atliekų surinkimo vietą.

5) Paviršių, ant kurio išsipylė gyvsidabris, nuvalykite 0,2 proc. vandeniniu kalio permanganato tirpalu (2 g kalio permanganato 1 l vandens) arba muilo ir sodos tirpalu (52 g sodos ir 45 g muilo 1 litrui vandens), po to patalpas dar kartą išplaukite ir gerai išvėdinkite.

Jeigu patys surinkti gyvsidabrį neturite galimybių, palikite patalpas ir kreipkitės pagalbos telefonu 112. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai atliks mechaninę ir cheminę demerkurizaciją.

Komentarai
Temos: 1 Gyvsidabris

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie 15min