TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tauragės degalinė naktimis neteisėtai pelnėsi iš prekybos alkoholiu

Kasos aparatas
Photos.com nuotr. / Kasos aparatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija išaiškino atvejį, kai Tauragės degalinėje naktimis buvo prekiaujama alkoholiniais gėrimais išsinešti.

Nustatyta, kad pažeidžiant viešojo maitinimo įstaigoms taikomus alkoholio prekybos apribojimus, alkoholiniais gėrimais galimai prekiavo 7 degalinės darbuotojai. Alkoholis nakties metu buvo parduodamas brangiau, taikant papildomą „antkainį“, kuris įmonės buhalterinėje apskaitoje nebuvo fiksuojamas. Už nustatytus pažeidimus atsakingiems asmenims teks varstyti teismų duris, o degalinei gresia netekti licencijos prekybai alkoholiu.  

„Viešojo maitinimo įstaigai nesilaikant reikalavimo nuo 22 val. iki 8 val. alkoholinius gėrimus parduoti tik vartoti vietoje, pažeidžiamas Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymas. Už šį pažeidimą numatyta ne tik administracinė atsakomybė, bet ir griežtos sankcijos dėl tolesnės veiklos. Kita vertus, įmonėje nustatyta ir mokestinių pažeidimų: buhalterinėje apskaitoje neatsispindėjo „naktiniai“ antkainiai, be to, klientams nebuvo duodami kasos kvitai. Tai, kad buvo vedama apgaulinga apskaita, patvirtina ir patikrinimo metu kasoje užfiksuotas grynųjų pinigų trūkumas“,- sako Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė. 

Bendrovė turėjo licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, degalinėje ant praėjimo tarp stovų su prekėmis buvo įrengta ir viena sėdima vieta (kėdė) jo vartojimui neišsinešant, tačiau naktimis čia galiojo kita alkoholio pardavimo tvarka. Tuo, jog naktimis prekyba alkoholiniais gėrimais šioje degalinėje klesti, patikrinimo metu įsitikino ir Klaipėdos AVMI inspektoriai, patys be trukdžių įsigiję alkoholio ir stebėję, kaip jis parduodamas kitiems. Alus, šampanas, kiti stiprieji gėrimai išsinešti buvo parduoti pro langelį, nepaisant virš jo esančio aiškaus perspėjimo, kad alkoholis čia parduodamas nuo 8 val. iki 22 val. 

Kontrolinio pirkimo metu pro langelį įsigytas alkoholinio gėrimo butelis bei plytelė šokolado inspektoriams atsiėjo kur kas brangiau, nei nurodyta kainoraštyje, kasos aparato kvito pardavėjas neišdavė. Patikrinimo metu suskaičiavus kasos operacijų atlikimo vietoje rastus grynuosius pinigus ir sulyginus su kasos aparate fiksuotais duomenimis, pasigesta daugiau nei 600 litų. Patikrinimo metu paaiškėjo, jog degalinė naktimis populiarumo nestokojo – pasitaikė naktų, kai piko valandomis, kurios tęsėsi nuo 22 val. iki vidurnakčio, joje apsilankydavo nuo keliolikos iki keliasdešimt klientų, daugiausiai jų užsukdavo įsigyti būtent alkoholinių gėrimų. 

Medžiaga apie pažeidimus bus perduota teismui bei Tauragės r. savivaldybei, išdavusiai degalinei alkoholio prekybos licenciją.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min