Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 14d. 18:00

Tauragės įmones krečia FNTT

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba

„Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai praėjusią savaitę lankėsi UAB „Gralis“, o trečiadienį – Prano Petrošiaus įmonėje „Rimtija“. Ko ir kokiu pagrindu jie ieškojo? Šių įmonių vadovai nekalbūs.

FNTT Valdymo organizavimo skyriaus Viešųjų ryšių specialistė Inga Mauricienė informaciją patvirtino, pareigūnai minėtose įmonėse tikrai lankėsi. Tačiau daugiau duomenų atskleisti teigė negalinti, esą tyrimas gali trukti apie mėnesį.

Paprašytas pakomentuoti, ko įmonėje ieškojo FNTT, P.Petrošiaus įmonės „Rimtija“ direktorius Darius Petrošius tai padaryti atsisakė. Pasak jo, šios informacijos jis negalįs nei patvirtinti, nei paneigti.

„Niekaip negaliu pakomentuoti, ypač apie tai, ką girdžiu iš jūsų. Tai tikrai politiniai dalykai, ieškojimas to, ko nėra. Aš į tuos dalykus nesiveliu, nepykit“, – sakė jis.

Rekvizitai.lt duomenimis, UAB „Rimtija“ dirba 9 darbuotojai, sausio mėnesį vidutinis visų darbuotojų atlyginimas buvo 657,13 Eur neatskaičius mokesčių. Palyginus su 2018 m. gruodžio mėnesio vidutiniu atlyginimu (497,50 Eur), jis padidėjo 159,63 EUR (32,1 proc.).

Atskleisti, kodėl finansinius nusikaltimus tiriantys pareigūnai lankėsi UAB „Gralis“, „Tauragės žinios“ paprašė ir šios įmonės vadovo Gedimino Maškausko.

„O kodėl aš turiu komentuoti? Aš privatus asmuo ir jūs privatus asmuo, aš darau biznį ir jūs darot biznį. Ir viskas kainuoja pinigus“, – toks buvo G.Maškausko atsakymas.

Rekvizitai.lt duomenimis, „Gralyje“ dirba 14 darbuotojų, vidutinis visų darbuotojų atlyginimas 2019 m. sausio mėnesį buvo 315,82 Eur neatskaičius mokesčių. Palyginus su 2018 m. gruodžio mėnesio vidutiniu atlyginimu (353,26 Eur), jis sumažėjo 37,44 Eur (–10,6 proc.)

Finansinių bėdų turinčią UAB „Gralis“ nemalonumai užgriūva jau ne pirmą kartą. „Tauragės žinios“ beveik prieš metus, pernai balandį, rašė, kad įmonės vadovui G.Maškauskui teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme dėl VMI pateikto ieškinio ir prašymo iškelti bankroto bylą.

Bėdų „Gralis“ turėjo ir dar anksčiau, 2009 m. Tada Tauragę apskriejo žinia, kad G.Maškausko įmonėje „Gralis“ FNTT pareigūnai atliko patikrinimą. Neoficialiai buvo kalbama apie galimai įmonėje surastą „juodąją“ buhalteriją ir neapskaitytus pinigus. Tuokart FNTT krėtė ne tik „Gralį“, bet ir kitas Tauragės įmones, buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl apgaulingo apskaitos vedimo ir algų „vokeliuose“.

Didžiausios nesumokėtų mokesčių sumos buvo išaiškintos įmonėse „Gralis“ ir „Lignesa“. Kaip skelbė FNTT, iš viso šios Tauragės bendrovės nuslėpė ir nesumokėjo 385 604 litų mokesčių, tačiau tyrimo metu atlygino valstybei padarytą žalą, todėl bylos buvo nutrauktos.

„Tauragės žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min