Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tauragės įžymybei Šviniui teks papurtyti piniginę

Arūnas Pukelis
Valdo Kopūsto/Scanpix nuotr. / Arūnas Pukelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) smogė prieštaringai vertinamam tauragiškiui verslininkui Arūnui Pukeliui, užpernai įsivėlusiam į ambicijų konfliktą su kitu vairuotoju bei grasinusiam policininkams.

Tauragės šešėlinio pasaulio autoritetu vadinamas A.Pukelis, pravarde Švinius, antradienį sulaukė nemalonios žinios iš sostinės. LAT teisėjų kolegija nusprendė, kad A.Pukeliui teks sumokėti 19,5 tūkst. litų baudą.

Pernykščiu Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžiu 42 metų Švinius buvo nubaustas tik už viešosios tvarkos pažeidimą, tačiau išteisintas dėl įžeidimo bei grasinimų policijos pareigūnams.

Sunkiai suvokiamas vairuotojų konfliktas kilo dar 2008-ųjų birželio 2-ąją, apie 18.45 val., Tauragėje, Signalo gatvėje, kai A.Pukelis supykdė tuometinis Tauragės rajono vicemeras Raimondas Matemaitis, esą per greitai važiavęs žvyrkeliu ir sukėlęs per daug dulkių.

Bylos duomenimis, Švinius savuoju prabangiu visureigiu „Mercedes Benz“ blokavo kelią R.Matemaičio „Audi 80“, išlipęs atidarė ir politiko automobilio dureles, tada stipriai paėmė politikui už rankos ir skruosto. Politiką jis išvadino necenzūriniais žodžiais, nepilnamečių vaikų akivaizdoje apspjovė automobilį.

Tų pačių metų birželio 17-ąją, apie 17.40 val., Tauragės rajone, Joniškės kaimo ribose,

Šviniaus mersedesą sustabdė du patruliai. Vairuotojas pareigūnams piktai pareiškė, kad vežiojasi tik pasą, o kitų dokumentų nesivežioja, nes esą visi žino, kas jis toks, todėl niekas jo nestabdo ir nieko neprašo.

Reikalaudamas, kad nebūtų baudžiamas už KET pažeidimą, A.Pukelis vienam patrulių su necenzūriniais intarpais pagrasino: „Sakau, atvažiuosim į Telšių rajoną, visus ūkinius tavo pastatus išdeginsiu!“

Tąsyk principingi pareigūnai vis dėlto surašė A.Pukeliui pažeidimo protokolą, o Aukščiausiojo teismo kolegija minėtą Šviniaus išpuolį pripažino kaip konkretų, realų ir akivaizdų grasinimą pareigūnams sunaikinti jų ar jų šeimos turtą.

A.Pukelis LAT teisėjams aiškino, kad per epizodą žvyrkelyje tik bandė sudrausminti nedrausmingą vairuotoją, o policininkų esą taip pat neskriaudė, todėl prašė jį išteisinti.

Šiandieninė Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Žvyrkelis Tauragė
Parašykite atsiliepimą apie 15min