Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tauragės policija užfiksavo naujovišką sukčiavimo telefonu atvejį

Moteris, kalbanti telefonu
J.Širkajevos nuotr. / Moteris, kalbanti telefonu
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šią savaitę policija gavo vienos Tauragėje veikiančios parduotuvės darbuotojos pranešimą apie dar vieną sukčiavimo telefonu atvejį.

Kaip informuoja Tauragės policija, nedidelėje pieno gaminiais prekiaujančioje parduotuvėje dirbanti moteris pareigūnams pranešė, kad antradienį, apie 11 val. priešpiet telefonu jai paskambino „Vilniaus ekonominės policijos“ pareigūnu prisistatęs vyriškis, kuris teigė, kad „tikrina“ mobiliojo ryšio išankstinio mokėjimo kortelių papildymo terminalo veikimą. Pasak jo, šiuo metu prekybos vietose padaugėjo atvejų, kai asmenys prekybos vietose įsigyja išankstinio mokėjimo kortelių papildymų, tačiau surinkus saugos kodus, sąskaitos papildyti neįmanoma.

Pardavėja buvo paprašyta atspausdinti įvairių mobiliojo ryšio operatorių kortelių papildymų už skirtingas sumas. Sukčiams moteris padiktavo įvairios vertės kortelių papildymų saugos kodų už 424 litus.

„Policijos pareigūnas“ baigdamas pokalbį paaiškino, kad išlaidas padengs jo kolega, kuris jau vyksta į parduotuvę.

Sukčius, matyt, įkvėpė toks moters patiklumas – po keliolikos minučių jie į parduotuvę paskambino dar kartą ir pareikalavo pakartoti „patikrinimą“. Šį kartą pardavėja ėmė įtarti, kad yra apgaudinėjama, ir atsisakė nedelsiant vykdyti reikalavimą kol nepasitars su kitais parduotuvės darbuotojais. Tai išgirdę sukčiai dingo.

Policijos pareigūnai įspėja gyventojus, ypač dirbančius aptarnavimo sektoriuje, atkreipti dėmesį į sukčiavimo būdų įvairovę ir dar kartą primena, kad policija telefonu jokių techninės įrangos esančios prekybos vietose patikrinimų neatlieka.

Neskubėkite vykdyti skambinančiojo prašymų. Pirmiausia pasitarkite su kartu dirbančiais kolegomis, parduotuvės savininkais ar artimaisiais. Tariamo pareigūno, vykdančio „patikrinimus“ reikalaukite parodyti tarnybinį pažymėjimą. Kilus nors mažiausiam įtarimui, kad skambina sukčius nedelsdami praneškite policijai trumpuoju numeriu 112 arba 02.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min