Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tauragiškis nelegalią degalinę įsirengė kaimynės garaže

Nelegali degalinė
Klaipėdos apskrities VMI nuotr. / Nelegali degalinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Tauragėje išaiškinta nelegali degalinė, kurioje buvo prekiaujama galimai kontrabandiniu dyzeliniu kuru, supirktu iš Rusijos vairuotojų.

 Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad kaimynės garaže degalinę paslapčia įsirengęs tauragiškis patikrinimo metu nesutriko – nereaguodamas į mokesčių inspektorių reikalavimus leisti apžiūrėt patalpas, ant durų užkabino spyną ir išvažiavo. Garaže rasta kuro išpilstymo įranga ir per 1000 litrų, kaip manoma, dyzelino. 

Klaipėdos apskrities VMI/Nelegali degalinė
Klaipėdos apskrities VMI/Nelegali degalinė

Patikrinimas Tauragėje organizuotas gavus informacijos iš trečiųjų šaltinių ir kurį laiką stebėjus, kaip organizuojama prekyba kontrabandiniu kuru. Viename iš garažų, kuriuo pagal panaudos sutartį jau kelerius metus naudojosi gretimo garažo savininkas, buvo sandėliuojamas ir pilstomas kuras, o jo paties garaže, atsargumo dėlei stebint situaciją, imituojami automobilio remonto darbai.  Tačiau tokia konspiracija nepasiteisino - mokesčių inspektoriai tauragiškį užklupo sandorio metu, kai dyzelino pirkėjas atsiskaitinėjo už įsigytą kurą.

Patikrinimo metu teko pasitelkti policijos bei vietos ugniagesių pagalbą, nes netikėto vizito sulaukęs degalinės savininkas į jokias kalbas su mokesčių inspektoriais nesileido, garažo duris įžūliai užrakino spyna ir sėdęs į automobilį nuvažiavo.  Tačiau tai nesutrukdė baigti patikrinimą - gavus garažo savininkės leidimą, ugniagesiai nupjovė spyną.

Klaipėdos apskrities VMI/Nelegali degalinė
Klaipėdos apskrities VMI/Nelegali degalinė

„Apžiūrėjus garažą, viduje rastas įjungtas ir vis dar veikiantis siurblys, skirtas dyzelinui pumpuoti, taip pat įvairios talpos plastikinių  ir metalinių talpų su į dyzelinį kurą panašiu skysčiu. Iš viso talpose laikyta per 1000 litrų, kaip manoma, kontrabandinio kuro, kurio sudėčiai nustatyti paimti mėginiai išsiųsti į muitinės laboratoriją“, - sakė Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė.

Klaipėdos AVMI pažymi, kad už Prekybos naftos produktais licencijose nustatytos tvarkos pažeidimus numatyta nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst. litų bauda su naftos produktų bei gautų pajamų iš šios veiklos konfiskavimu. Biokuro, bioalyvos gabenimo ir laikymo, taip pat naftos produktų gabenimo ir laikymo kuro talpyklose tvarkos pažeidimas užtraukia baudą nuo 1 tūkst. iki 20 tūkst. litų. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min