Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėją Arvydą Stankų prezidentė leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Teisėjas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Teisėjas
Šaltinis: 15min
0
A A

Atsižvelgdama į Generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą ir vadovaudamasi Kontitucija, prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo leido Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją Arvydą Stankų patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir sustabdė jo įgaliojimus iki galutinio sprendimo ikiteisminiame tyrime arba baudžiamojoje byloje įsiteisėjimo, informuoja prezidentūra.

Įtariama, kad teisėjas piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir klastojo teismo nutarčių bei kitų teisėjų parašus ant jų.Vykdant šias suklastotas teismo nutartis iš laisvės atėmimo įstaigų neteisėtai lygtinai galėjo būti paleisti 5 nutei stieji ir dėl to padaryta didelės žalos.

Teisėjų tarybos pirmininko Gintaro Kryževičiaus prašymu ikiteisminis tyrimas dėl Kauno apygardos teismo teisėjo veiksmų Generalinėje prokuratūroje pradėtas vasario 10 d.Tačiau, kol nepanaikinta teisėjo teisinė neliečiamybė, prokuratūra negali pradėti baudžiamojo proceso.

Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją teisėjas gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, ar kitaip suvaržyta jo laisvė tik gavus Seimo, o tarp Seimo sesijų - prezidento sutikimą. Kadangi Seimo sesija šiuo metu nevyksta, generalinis prokuroras prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją Arvydą Stankų. pateikė prezidentei.

Leisdama patraukti teisėją baudžiamojon atsakomybėn, šalies vadovė pabrėžė, kad bet kokie įtarimai teisėjui kompromituoja visą šalies teismų sistemą, pakerta visuomenės pasitikėjimą teismais, todėl turi būti išsiaiškinti kaip galima greičiau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min