Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 28d. 16:03 , atnaujinta: 2011 gruodžio 28d. 17:09

Teisėja Neringa Venckienė kreipėsi į tautą, prašydama palaikymo kovoje už dukterėčią

N.Venckienės knygoje – tragiška jos brolio D.Kedžio istorija, teisiniai pedofilijos bylos dokumentai.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / N.Venckienės knygoje – tragiška jos brolio D.Kedžio istorija, teisiniai pedofilijos bylos dokumentai.

Trečiadienio posėdis Kauno Vaiko teisių apsaugos skyriuje nedavė teigiamų vaisių. Nors dviejų žmonių nužudymu įtariamo Drąsiaus Kedžio sesuo N.Venckienė įpareigota užtikrinti, kad mergaitė būtų pristatyta į pasimatymą su mama nepaisant mažametės norų, tai daryti ji atsisako. N.Venckienė prie jos namų susirinkusiems D.Kedžio gerbėjams ir žurnalistams sakė, kad ji esanti priversta kreiptis į „visus geros valios žmones, kad jie ką nors darytų“.

Prie jos namų Garliavoje besibūriuojantiems žurnalistams ir D.Kedžio šalininkams N.Venckienė pareiškė, jog dukterėčios ji neveš į pasimatymus su mergaitės motina Laimute Stankūnaite, jei ji to nenorės.

„Mergaitė tapo visiška ligone, čia grynas terorizavimas. Vakar ją nuvežiau į polikliniką, mergaitei skauda galvą, pilvą. O man priekaištaujama, kad aš meluoju, psichologų išvadose teigiama, kad viskas gerai.

Iš N.Venckienės lūpų nuskambėjo žodžiai, kuriuos galima suprasti kaip raginimą miniai vėl rinktis Klonio gatvėje ir užkirsti kelią vykdyti teismo sprendimą grąžinti mergaitę motinai, kaip tai buvo padaryta praėjusių metų vasarą.

„Jei Lietuvoje dar yra žmonių, darykite ką nors. Nes čia vyksta grynas terorizavimas. Vienintelis tikslas, kad aš mergaitę kaip nors išviliočiau iš namų, meluočiau jai, kad ji sugrįš į namus. O po to, nesvarbu mergaitės norai, svarbu teismo sprendimą įvykdyti. Vienintelis jų tikslas – bet kokia kaina mergaitę ištempti iš namų. O jau tada sugebės ją paimti“, –  teigė N.Venckienė.

Atnaujinta 17 val. Antradienį L.Stankūnaitė dar lankėsi teisėjos N.Venckienės namuose Garliavoje, kur susitiko su dukra ir bendravo su ja keturias valandas. Iš viso įvyko tik keturi dukros pasimatymai su motina, nors nuo gruodžio 16 d., kai įsiteisėjo teismo sprendimas vaiką grąžinti motinai, jų turėjo būti gerokai daugiau.

Kai L.Stankūnaitė su apsauga išlipo iš automobilio, negausus D.Kedžio šalininkų būrelis prie Kedžių ir Venckų namų Garliavoje (Kauno r.), paraginus kunigui altaristai Jonai Varkalai, pradėjo melstis.  

Kėdainių rajono apylinkės teismas grąžinti dukrą, kurią laikinai globojo dviejų žmonių nužudymu įtariamo D.Kedžio sesuo N.Venckienė, nusprendė šių metų gruodžio 16 d. Iki to laiko L.Stankūnaitė turėjo beveik kiekvieną dieną bendrauti su dukra, vis ilgesnį laiką. Tačiau vakar, antradienį, įvyko tik ketvirtas susitikimas.

Antstolė Sandra Vaicekauskienė perspėjo, kad pagal Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą D.Kedžio dukra motinai L.Stankūnaitei turi būti perduota vėliausiai gruodžio 30 dieną. Priešingu atveju bus imamasi įstatymu numatytų veiksmų.

Vis tik vargu ar penktadienį mergaitė bus grąžinta motinai: vaikų teisių apsaugos tarnybos nusprendė, kad L.Stankūnaitė su dukra šią savaitę dar turėtų pabendrauti neutralioje aplinkoje.
Tačiau, mergaitei atsisakant vykti į pasimatymus su motina Kauno policijos patalpose Chemijos prospekte, padėtis komplikuojasi. Kaip reikės grąžinti vaiką L.Stankūnaitei, dorai nežino ir vaiko teisių apsaugos tarnybos, kurioms pavesta užtikrinti teismo sprendimo vykdymą.

L.Stankūnaitė sakė, kad nebegali lankytis N.Venckienės namuose, nes dukra aiškiai nuteikinėjama prieš ją.

Kambaryje pakabintas plakatas prieš pedofiliją, tai L.Stankūnaitė laiko prieš ją nukreipta psichologine ataka. 

Dėl dukterėčios globos kovojanti Kauno apygardos teismo teisėja neseniai padavė apeliacinį skundą dėl Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo, kuriuo brolio Drąsiaus Kedžio dukters globa perduodama motinai L.Stankūnaitei. Panevėžio apygardos teismo tarnautojai pirmadienį patvirtino, kad gavo N.Venckienės apeliacinį skundą su prašymu taikyti laikinąsias apsaugos priemones.

Laikinoji mergaitės globėja N.Venckienė ir jos artimieji tebėra įsitikinę, kad L.Stankūnaitė  pardavinėjo savo dukrą pedofilams. Todėl, jų manymu, į L.Stankūnaitės namus grįžusiai mergaitei bus nesaugu, ji gali būti išvežta į užsienį.

L.Stankūnaitė savo ruožtu ne kartą tvirtino, jog N.Venckienė bijo jai grąžinti dukrą, kad šioji neatskleistų teisos apie pedofilijos skandalą, kuris neva buvo išgalvotas norint iš jos atimti vaiką.

Ji atkreipė dėmesį, kad N.Venckinės ir mergaitės močiutės Laimutės Kedienės namuose mažametei girdint nuolat kalbama apie tai, jog L.Stankūnaitė savo dukrą gali išvežti į užsienį ir parduoti.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min