Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėjai Neringai Venckienei bus keliama drausmės byla dėl jos elgesio Garliavos klinikoje

Neringa Venckienė
BFL nuotr. / Neringa Venckienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisėjų etikos ir drausmės komisija trečiadienį nusprendė Kauno apygardos teismo teisėjai Neringai Venckienei kelti drausmės bylą dėl jos elgesio Garliavos šeimos klinikoje.

„Komisija nusprendė iškelti drausmės bylą N.Venckienei ir svarsto, kad teisėjos elgesys susidariusioje situacijoje Garliavos klinikoje keliais atvejais neatitiko teisėjams keliamų reikalavimų“, – po klausimo svarstymo sakė komisijos pirmininkas Algis Norkūnas.

Pasak jo, N.Venckienė Garliavos šeimos klinikoje nesielgė korektiškai ir mandagiai, nesistengė situacijos išspręsti taikiai.

„Šiuo atveju manome, kad tokių reikalavimų (N.Venckienė – BNS) neatitiko. Tokiu atveju, jei teisėjas panašiai elgiasi, kyla grėsmė, kad nukentės teisėjų, teismų reputacija. Mūsų komisijos išvados yra preliminarios, galutinį sprendimą, ar mūsų prielaidos teisingos, pasakys Teisėjų garbės teismas“, – kalbėjo A.Norkūnas.

Jis neprognozavo, kokią nuobaudą Teisėjų garbės teismas gali siūlyti N.Venckienei.

„Jeigu pažeidimas yra padarytas (teismas) sprendžia dėl nuobaudos paskyrimo. Turi būti paskirta atitinkama pažeidimui nuobauda. Be abejo, gali siūlyti (šalinti iš darbo – BNS) priklausomai nuo to, kokia nuobauda, mano, yra tinkama. Švelniausia nuobauda yra pastaba“, – aiškino komisijos pirmininkas.

Parašytas nurodyti N.Venckienės pateiktus argumentus A.Norkūnas sakė: „Tiesiog žmogus, matyt, vertina, kad tai yra privataus konflikto situacija, kurioje ji deramai elgėsi“.

Šis klausimas nagrinėtas neviešai, nes posėdžio metu buvo aptariami mažametės Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukters asmens, sveikatos duomenys.

Jis pridūrė, kad šiuo metu komisija turi dar kelis skundus dėl N.Venckienės elgesio.

„Manome, kad dėl antstolės kreipimosi – ten yra Antstolių rūmų kreipimasis – nagrinėjimas gali vykti artimiausiame posėdyje todėl, kad ten tyrimas jau yra baigtas. O kiti skundai – yra du susiję su teismo sprendimo vykdymo aplinkybėmis – yra rengiami arba atiduoti tyrimui“, – sakė A.Norkūnas.

Pasak jo, gautas skundas ir dėl viešai N.Venckienės išsakyto raginimo žmonėms patiems vykdyti teisingumą. Komisijos pirmininkas pabrėžė, kad bus tiriamos ir šio teiginio aplinkybės.

Teisėjų etikos ir drausmės komisijai Garliavos klinikos gydytoja Asta Šileikienė skundė N.Venckienės elgesį „Garliavos šeimos klinikoje“. Gydytojos teigimu, įžūlus globėjos elgesys ir negražių žodžių vartojimas mergaitės akivaizdoje, provokacijos ir reikalavimai pakeltu tonu yra neigiama įtaka.

Spaudoje buvo skelbiama, kad sausio pradžioje Garliavos šeimos klinikoje N.Venckienė apsilankė su globojama dukterėčia. Ją papiktino medikų atsisakymas vaikui išduoti siuntimą į gydytojų konsultacinę komisiją, kuri esą turėjo išduoti pažymą, jog dėl psichologinės būklės mergaitė negali lankyti mokyklos, jai skirtinas mokymas namuose.

Medikams pareiškus, jog mergaitė sveika, o namuose mokomi tik sunkūs ligoniai, kilo konfliktas. Medikai tvirtino, kad pirmokei liepta įsidėmėti gydytojų veidus, kurie ją esą ketina atiduoti pedofilams.

Savo paaiškinime Kauno apygardos teismo teisėja nurodo, kad Gydytojų komisijos paprašiusi išduoti pažymą apie mažametės būklę, tačiau tokia pažyma išduota nebuvo, o pati gydytoja, elgdamasi įžūliai, rėkaudama, šūkaudama, kviesdama policijos pareigūnus ir Gydytojų konsultacinei komisijai uždrausdama išduoti pažymą, pažeidė ir etikos, ir norminių aktų reikalavimus bei neatliko savo pareigų kurias turėjo atlikti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min