Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisėjas išteisintas – padangos jau nudrengtos

Arnoldas Šukaitis
Arnoldas Šukaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apygardos teismas paskelbė išteisinamąjį nuosprendį buvusiam Panevėžio apygardos teismo teisėjui Arnoldui Šukaičiui, kuris buvo kaltinamas kartu su buvusiu Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėju Rimantu Savicku 2008 m. spalio-gruodžio mėnesiais sukursčius bankroto administratorių Algį Kleivą iššvaistyti bankrutuojančių įmonių turtą. Tiksliau – iš jo priėmė 890 litų vertės padangas medžiotojų būrelio automobiliui.

Teismas nusprendė, kad buvęs teisėjas A.Šukaitis nepadarė jokių nusikalstamų veikų, o kaltinimai jam yra prieštaringi. Byloje minimi epizodai įvardijami skirtingai.

Byloje teigiama, kad A.Šukaitis perdavė A.Kleivai nurodymą nupirkti padangas medžiotojų būrelio automobiliui. Toliau traktuojama, kad A.Šukaitis prašė A.Kleivos padangų. Galiausiai aiškinama, kad buvęs teisėjas galimai paveikė buvusį bankroto administratorių nupirkti padangas už bankrutuojančių įmonių lėšas.

Teismas nusprendė, kad kaltinimuose nurodytos aplinkybės neužtraukia jokios baudžiamosios atsakomybės. A.Šukaitis galėjo laisvai rūpintis medžiotojų būrelio ūkio poreikiais ir nežinoti, iš kokių lėšų A.Kleiva planuoja pirkti naujas padangas. Toks rūpestis – normalus ir suprantamas.

Atmestas kaltinimas, kad A.Šukaitis piktnaudžiavo teisėjo autoritetu. A.Šukaitis yra buksyravęs A.Kleivos automobilį.

Taip pat atmestas kaltinimas, kad A.Šukaitis piktnaudžiavo teisėjo autoritetu. A.Šukaitis yra buksyravęs A.Kleivos automobilį. Bendruose pokalbiuose A.Kleiva nesijuto žemesnis už buvusį teisėją.

Po nuosprendžio A.Šukaitis 15min.lt minėjo, kad tokios baigties ir tikėjosi, tačiau dėl to labai nesidžiaugia. Jo nuomone, tai pakenkė jo karjerai, tačiau atstatyti viską į savas vėžes Lietuvoje nėra įmanoma. Jo teigimu, Lietuvoje nėra tokios teisinės sistemos, kuri įvertintų ir atlygintų žalą, kurią patyrė išteisintasis.

A.Šukaitis neplanuoja toliau bylinėtis su valstybe ir reikalauti kompensacijų už patirtus nuostolius. Jis priminė, kad jo teismo procesas užtruko penkerius metus, nors realaus nusikaltimo jis nepadarė. Išteisintasis prisipažino, kad dirba teisininko darbą ir tikisi, kad išteisinamasis nuosprendis atvers jam kelią į tolimesnę teisininko karjerą.

Buvęs teisėjas atskleidė, kad padangos medžiotojų būreliui iš tiesų buvo nupirktos, tačiau niekas jų nekonfiskavo. Šiandien jos galbūt jau yra nutrintos ir nebetinkamos naudoti.

Priminsime, kad dėl teisėjo vardo pažeminimo Lietuvos Respublikos Prezidentės dekretu A.Šukaitis iš teisėjo pareigų buvo atleistas 2011 m. spalį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min