Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 17d. 14:53 , atnaujinta: 2019 gegužės 17d. 15:03

Teisėsauga išsklaidė ant ambasadoriaus Rusijoje mestą šešėlį, bet įtaria nusižengimą

Lietuvos ambasadorius Remigijus Motuzas
„Scanpix“ nuotr. / Lietuvos ambasadorius Remigijus Motuzas

Byloje dėl neskaidraus vizos išdavimo įtarimų šešėlis krito ir ant ambasadoriaus Rusijoje Remigijaus Motuzo. Dėl to jis buvo atšauktas iš ambasados. Visgi teisėsauga nusprendė, kad įtarimai nepasitvirtino ir baudžiamasis persekiojimas R.Motuzui negresia.

15min primena, kad specialiojo liudytojo statusas byloje suteikiamas asmenims, kurių veikla galbūt nėra visai skaidri, tačiau duomenų pareikšti įtarimus nepakanka. Tokie žmonės gauna teisę prašyti advokatų pagalbos.

Visgi teisėsauga, įvertinusi surinktus duomenis, nusprendė, kad R.Motuzas šioje byloje turėtų būti tiesiog liudytojas.

"Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimos prekybos poveikiu, priimtas sprendimas Lietuvos Respublikos ambasadorių Rusijos Federacijoje Remigijų Motuzą apklausti liudytoju bendra tvarka. Iki šiol jam buvęs suteiktas liudytojo, kuris gali duoti parodymus apie savo galimai padarytą nusikalstamą veiką, (specialiojo liudytojo) statusas yra panaikintas", - pranešė prokuratūra.

Visgi ambasadoriaus problemos tuo nesibaigia. Skelbiama, kad ikiteisminio tyrimo metu nustačius, jog R.Motuzo veiksmuose gali būti tarnybinio nusižengimo požymių, ši informacija perduota vertinti Užsienio reikalų ministerijai sprendžiant jo tarnybinės atsakomybės klausimą.

Užsienio reikalų ministerija analizuoja teisėsaugos pateiktą informaciją, BNS sakė ministro Lino Linkevičiaus atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Ambasadorius nuo balandžio pradžios yra atšauktas konsultacijoms į Lietuvą dėl pažeidžiamumo ir Maskvoje sulauktų grasinimų po nuosprendžio vadinamojoje Sausio 13-osios byloje.

Teisėsauga tyrime dėl vizos išdavimo yra pateikusi įtarimus buvusiam ilgamečiam diplomatui, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovui Rimantui Šidlauskui, Rusijos piliečiui banko savininkui Rinatui Nasirovui ir verslininkui Albinui Bieliauskui.

Prokurorai įtaria, kad R.Šidlauskas už kyšį pažadėjo paveikti asmenis, jog R.Nasirovui būtų išduota Šengeno viza.

R.Nasirovui ir jo sūnui vizos kovo pabaigoje išduotos pagal R.Šidlausko raštišką iškvietimą.

Ambasadorius Rusijoje yra patvirtinęs, kad prieš išsiųsdamas iškvietimą verslo atstovas jam paskambino. Diplomatas teigė, kad R.Šidlauskas paprašė pasižiūrėti, „kad viskas būtų gerai“.

R.Motuzas tvirtino atsakęs R.Šidlauskui: „Gerai, pasižiūrėsime“. Anot jo, tai yra „eilinė retorika, kurią pasakėme ir pamiršome“.

Diplomatas nurodė R.Šidlausko laišką su iškvietimu gavęs praėjus kelioms dienoms po pokalbio ir persiuntęs jį konsulams be jokio papildomo teksto.

Anot ambasadoriaus, vizos išdavimas R.Nasirovui atitiko visus reikalavimus.

R.Motuzas Lietuvos ambasadoriumi Rusijoje dirba nuo 2015 metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Nepasiduokime ligai

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min