Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 28d. 15:44

Teisėsaugos akiratyje – mokesčių slėpimu įtariamos keturios Panevėžio taksi firmos

Taksi
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Taksi

Panevėžio apygardos prokuratūra vadovauja ikiteisminiam tyrimui, kuriame įtarimai pareikšti keturioms Aukštaitijos sostinėje taksi paslaugas teikiančioms įmonėms, jų savininkui bei 3 darbuotojams. Įtariama, kad panevėžiečio G. Z. valdomose taksi firmose buvo apgaulingai tvarkoma buhalterinė apskaita ir slepiamos pajamos, todėl į valstybės biudžetą nesumokėtos didelės sumos mokesčių.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, pradėtas prieš keletą mėnesių. Teisėtvarkos pareigūnai, turėdami kriminalinės žvalgybos informacijos, nustatė, kad 53 metų G. Z. priklausančiose taksi bendrovėse galimai dalis pajamų už suteiktas paslaugas neįtraukiama į buhalterinę apskaitą ir klastojami dokumentai, įrašant juose žinomai neteisingus duomenis apie pelną ir pajamas, taip siekiant išvengti mokesčių.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą, pareigūnai užfiksavo daugiau nei pusę tūkstančio atvejų, kai minėtų firmų taksistai keleiviams neišdavė kvitų už sumokėtus pinigus. Įtariama, kad vėliau bendrovių buhalterinėje apskaitoje buvo nurodomos mažesnės gautos pajamos ir taip išvengiama mokesčių.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Taksi
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Taksi

Tyrimo metu atskleistas nusikalstamos veikos mechanizmas: manoma, kad įtariamieji, veikdami bendrininkų grupėje, įmonių buhalterinės apskaitos dokumentus surašydavo taip, jog mėnesinės bendrovių pajamos neviršytų iš anksto sutartų deklaruoti sumų, o likusią dalį pajamų nuslėpdavo.

Pavyzdžiui, pagal oficialius dokumentus, viena iš šių taksi firmų per metus yra gavusi mažiau nei 3 tūkst. eurų pajamų, nors pareigūnai įtaria, kad uždirbo kelias dešimtis tūkstančių.

„Pirminiais duomenimis, vien praėjusiais metais minėtos bendrovės galimai nedeklaravo apie ketvirtį milijono eurų pajamų, todėl sumokėjo žymiai mažesnius mokesčius į valstybės biudžetą, nei privalėjo“, – sakė Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Julius Gelumbauskas.

Jo teigimu, pasitvirtinus įtarimams dėl mokesčių slėpimo, prokuratūra sieks, kad įtariamiesiems būtų taikomas išplėstinis turto konfiskavimas bei būtų sumokėti mokesčiai valstybei.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Julius Gelumbauskas ir Vilma Ramanauskienė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Julius Gelumbauskas ir Vilma Ramanauskienė

Pasak Panevėžio AVPK Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkės Vilmos Ramanauskienės, šią savaitę tyrimą atliekantys valdybos pareigūnai, į pagalbą pasitelkę kitų tarnybų atstovus, atliko daugiau nei 20 kratų įtariamųjų namuose bei bendrovėse.

„Kratų metu rasta ir paimta buhalterinės apskaitos dokumentai, tarp jų, kaip įtariama, ir „juodosios buhalterijos“ dokumentai, daugiau nei 50 tūkst. eurų, taip pat – nelegaliai laikomų šaudmenų“, – sakė Vilma Ramanauskienė.

Policijos nuotr./Kratų metu rasti pinigai
Policijos nuotr./Kratų metu rasti pinigai

Pirmadienį dviem paroms buvo sulaikytas taksi bendrovių savininkas G. Z. ir viena iš buhalterių. Laikinai apribota galimybė laisvai disponuoti apie 20 automobilių bei įtariamiesiems priklausančiu nekilnojamuoju turtu.

Už neteisingą duomenų apie pajamas pateikimą LR Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 8 metų, už apgaulingą apskaitos tvarkymą – baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 4 metų. Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:21
02:27
02:07

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min