Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 12d. 11:43

Teisiama buvusių FNTT darbuotojų „šeima“: greičio mėgėjas ir gudri jo gelbėtoja

Valdas Grendelis ir Rasa Karčiauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdas Grendelis ir Rasa Karčiauskaitė

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį nagrinėjo piktnaudžiavimu įtariamų buvusių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnų – Rasos Karčiauskaitės ir Valdo Grendelio baudžiamąją bylą.

Šioje byloje įtariama, kad dar 2011 metų gegužę buvo nuslėptas tuometinio FNTT Vilniaus valdybos viršininko Valdo Grendelio padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas. Pareigūnas, vairuodamas tarnybinį automobilį „Toyota Avensis“, grįždamas iš seminaro Molėtų rajone, kelyje Vilnius–Utena viršijo leistiną greitį, tačiau nuo baudos išsisuko.

Kaip anksčiau rašė BNS, Generalinės prokuratūros teigimu, tuometinė FNTT Administravimo valdybos viršininkė Rasa Karčiauskaitė Kelių policijai atsiuntė tarnybinį raštą, kuriame nurodyta, kad tuo metu FNTT pareigūnas skubiai vykdė operatyvinę užduotį. Policijai buvo atsakyta, kad pareigūnas dėl operatyvinės veiklos negali būti atskleistas.

Vėliau byla Vilniaus kelių policijoje buvo nutraukta suėjus senaties terminui.

Valdas Grendelis
Valdas Grendelis

Manoma, kad tai ji padarė sukurstyta V.Grendelio – prokuratūros duomenimis, jis prašė R.Karčiauskaitės padėti išvengti atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą.

Prokuratūros kaltinamajame akte teigiama, kad R.Karčiauskaitė viršijo savo įgaliojimus – ji net neturėjo teisės parengti ir išsiųsti policijai tokio dokumento.

„Aš nesuprantu savo kaltinimų, aš noriu, kad pirma būtų apklausti liudytojai“, – pirmojo posėdžio teismui pareiškė R.Karčiauskaitė. Ji teigė, kad savo kaltės nepripažįsta.

Anot vieno liudytojo, V.Grendelis ir R.Karčiauskaitė kitų FNTT darbuotojų juokais būdavo vadinami šeima: „Kalbų apie juos buvo daug.“

Savo kaltės nepripažino ir V.Grendelis.

Byloje teismas paskelbė liudytojo parodymus, kad V.Grendelis ir R.Karčiauskaitė kitų FNTT darbuotojų juokais būdavo vadinami „šeima“.

„Kalbų apie juos buvo daug“, – ikiteisminiame tyrime kaip liudytojas apklaustas sakė FNTT Administravimo valdybos Turto skyriaus vedėjas Audrius Ramanauskas.

Jis teismui yra paliudijęs, kad R.Karčiauskaitė jam nurodė parengti pažymą policijai, nenurodant, kas vairavo automobilį.

„Raštą rašiau aš pats, bet buvo pasakyta, ką rašyti – kad vykdė operatyvinę veiklą“, – sakė liudytojas. Jis pripažino, kad nurodymą gavo iš R.Karčiauskaitės.

Teismas yra nusprendęs, kad pirmiausia turi būti apklausti liudytojai. Į teismą liudyti anksčiau buvo atvykęs ir buvęs FNTT direktoriaus pavaduotojas Vytautas Giržadas. Kviečiamų liudytojų sąraše buvo minima ir buvusio FNTT direktoriaus Vitalijaus Gailiaus pavardė.

Šį trečiadienį teismas tęsė liudytojų apklausas.

Nei R.Karčiauskaitė, nei V.Grendelis FNTT nebedirba. R.Karčiauskaitė yra sakiusi, kad pastaruoju metu niekur nedirba. Ji teismui buvo pateikusi  pažymą, kad yra registruota Darbo biržoje. Moteris teismo prašė panaikinti kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Tačiau teismas nusprendė, kad ši kardomoji priemonė kaltinamosios laisvės ypatingai neriboja, todėl prašymą atmetė.

Ikiteisminį tyrimą atliko ir jį organizavo Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai.

Tyrimas išsirutuliojo po anoniminio skundo.

V.Grendeliui buvo pareikšti du papeikimai už tarnybinius pažeidimus, o vėliau skirta dar viena nuobauda – pareigų pažeminimas.

V.Grendelis buvo perkeltas dirbti į FNTT Panevėžio valdybą. Šiemet sausio pabaigoje jis išėjo iš darbo.

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Danutė Mickevičienė šios bylos nagrinėjimą žada tęsti birželio pabaigoje.

Rasa Karčiauskaitė
Rasa Karčiauskaitė

 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min