TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisiama „Ford Fiesta“ vairuotoja, kuri T.Narbuto gatvėje taranavo vilnietės visureigį ir net filmuojama spruko iš avarijos vietos

Jūratė Kvartūnienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jūratė Kvartūnienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo administracinę bylą, kurioje kaltinimai dėl šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimų yra pateikti vilnietei Jūratei Kvartūnienei, pribloškusiai poelgiu prie vairo. Viename automobilyje įmontuotas vaizdo registratorius atsitiktinai užfiksavo, kaip jos „Ford Fiesta“ taranuoja kitos moters „Toyota RAV4“, tačiau avarijos kaltininkė tarsi bando apsimesti nepastebėjusi jokios avarijos.

Prieš mėnesį tikra interneto sensacija tapęs Vilniaus kelių policijos „Facebook“ profilyje paviešintas vaizdo įrašas apie sprunkančios iš avarijos vietos vairuotojos gaudynes pagaliau tapo bylos medžiaga teisme.

Šio trečiadienio ankstų rytą Vilniaus miesto apylinkės teismas pradėjo narplioti, kokiomis aplinkybėmis ir dėl kokių priežasčių vilnietės Jūratės Kvartūnienės vairuojamas „Ford Fiesta“ automobilis T.Narbuto gatvėje kovo 10 d. taranavo visureigį „Toyota RAV4“. Kaltininkė spruko, tačiau tiek avarija, tiek jos gaudynės, surengtos pilietiško vairuotojo, buvo nufilmuotos.

VIDEO: Visureigį taranavusi vairuotoja po susidūrimo nutaisė veidą, lyg nieko nebūtų atsitikę ...

„Jeigu tai būtų Aukščiausiojo teismas, po tokio savo poelgio tikėčiausi tik bausmės. Džiaugiuosi, kad mane teisia žmonės, nes dar galiu tikėtis suprantingumo“, – tokiais pamąstymais su 15min.lt pasidalijo ši vilnietė.

Teisme vairuotoja tikino, kad tądien vairavo blaivi, o kodėl pasišalino – to ji net pati sau negali paaiškinti.

Pasitraukimas iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos užtraukia baudą nuo trijų tūkstančių iki keturių tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų.

Teisėjai prasitarus, kad nesupranta vairuotojos paaiškinimų, J.Kvartūnienė atsiduso: „Aš negaliu paaiškinti, kodėl aš taip kvailai pasielgiau...“

Dėl savo poelgio moteris labai gailisi. Atgailą ir kaltės pripažinimą bylą išnagrinėjusi teisėja Aiva Survilienė galbūt įvertins kaip pažeidėjos atsakomybę lengvinančią atsakomybę.

Posėdžio pradžioje teisėja fordo vairuotojos klausė, ar ji supranta, kuo yra kaltinama ir ar pripažįsta kaltę. Į abu klausimus J.Kvartūnienė lakoniškai atsakė teigiamai: „Taip“.

Tada posėdžio šeimininkė paprašė plačiau papasakoti apie įvykio aplinkybes ir tokio elgesio  kelyje motyvus.

„Tai buvo kovo 10 diena... Aš važiavau Narbuto gatve. Buvo rytas, saulė švietė“, – nors ir labai jaudinosi, ramiai stengėsi pasakoti prieš teismą stojusi rami, kultūringa, išsilavinusi vilnietė.

Pasak vairuotojos, dėl akinusios saulės ji pernelyg vėlai pamatė priešais pirmojoje juostoje normaliu greičiu važiavusį automobilį. Vengdama smūgio į jo galą, moteris metėsi kairėn, nė nežvilgtelėjusi į veidrodėlį.

„Faktas tas, kad įvyko susidūrimas. Įvyko susidūrimas“, – pabrėžė J.Kvartūnienė, iki šios nelemtos avarijos, jos pačios teigimu, drausmingai vairavusi 13 metų.

„Ford Fiesta“ vairuotoja džiaugiasi, kad po kontakto jai pavyko suvaldyti mašiną ir saugiai grįžti į pirmąją juostą. Iškart ji esą nesustojo todėl, kad vyko intensyvus eismas ir ji bijojo sukelti naują avarinę situaciją. Po to ji nesustojo dėl nervų ir streso.

„Įvyko normaliausias eismo įvykis. Kodėl važiavote toliau?“, – niekaip negalėjo suprasti teisėja A.Survilienė.

„Iškart labai labai išsigandau. Ir nuvažiavau toliau“, – sakė vairuotoja.

„Kodėl ne į policiją?“, – teiravosi teisėja.

Moteris prašė teisėjos atsižvelgti, kad vairuotojos pažymėjimas būtinas jos darbe: „Be teisių aš prarandu darbą.“ 

Moteris svarstė, kad išvengti atsakomybės ji vis tiek neturėjo šansų, nes netrukus suprato buvusi nufilmuota. „Kai liudininkas mane filmavo, aš pasimečiau, bet nesupratau, kas atsitiko“, – sakė J.Kvartūnienė.

„Ko jūs tikėjotės?“, – kamantinėjo teisėja.

„Kad mane vis tiek suras“, – sakė vairuotoja. J.Kvartūnienė minėjo, kad po avarijos dar nuvažiavo susitvarkyti svarbiausių darbinių reikalų, o tik po to keliavo namo.

Teisėją taip pat stebina šios bylos aplinkybė, kad vairuotoja, kuri esą nesiekė išvengti atsakomybės, po avarijos puolė remontuoti savo transporto priemonės. Keisčiausia tai, kad „Ford Fiesta“ turėjo kasko draudimą, ir už remontą jos šeimininkei nebūtų reikėję mokėti net tuo atveju, jei ji būtų kalta dėl avarijos. Tačiau J.Kvartūnienė fordą susitvarkė už savo pinigus. „Aš palikau automobilį broliui, o jis suremontavo“, – minėjo vairuotoja.

Kai teisėja prasitarė, kad vis tiek nesupranta vairuotojos logikos ir paaiškinimų, J.Kvartūnienė atsiduso: „Aš negaliu paaiškinti, kodėl aš taip kvailai pasielgiau...“

Vienas populiariausių motyvų vairuotojams sprukti iš avarijų – jų siekis nuslėpti girtumą. Teisėja apie tai pasiteiravo tiesiai šviesiai: „Ar buvote blaivi tą dieną?“

„Taip!“, – labai ryžtingai atsakė vilnietė.

Pačioje posėdžio pabaigoje paklausta, ko prašo teismo, J.Kvartūnienė pasakė taip: „Kad kalta, tai 100 procentų kalta. Tik prašau jūsų atsižvelgti, kad man teisės labai reikalingos darbui. Be teisių aš prarandu darbą.“ 

Po posėdžio J.Kvartūnienė 15min.lt prasitarė, kad šoką patyrė du sykius – kai įvyko avarija ir kai pamatė savo nuotykių filmuotą medžiagą per televiziją. Kalbėdama apie tai, kokia skaudžia pamoka jai tapo šis įvykis, moteris apsiverkė.

Bylą išnagrinėjusi teisėja A.Survilienė nutarimą dėl nuobaudos skyrimo žada skelbti ketvirtadienį.

 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min