TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisiama Statistikos departamento darbuotoja, įtariama, rinkusi duokles iš surašinėtojų

Gyventojų surašymas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gyventojų surašymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas sostinėje atvertė baudžiamąją bylą, kurioje Statistikos departamento darbuotoja Ieva Bružaitė ir dar du asmenys sėdo į kaltinamųjų suolą dėl kyšininkavimo.

Vilniaus apygardos teismas penktadienį pradėjo nagrinėti bylą, kurioje dėl kyšininkavimo teisiama Statistikos departamento Vilniaus teritorinės statistikos valdybos skyriaus vedėja Ieva Bružaitė. Kartu su šia nuo pareigų nušalinta tarnautoja į kaltinamųjų suolą sėdo du jos pažįstami asmenys – Olegas Feofanovas ir Karolis Važnevičius.

Kaip pernai skelbė STT, balandžio viduryje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai sulaikė Statistikos departamento Vilniaus teritorinės statistikos valdybos skyriaus vedėją  ir įteikė jai pranešimą apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 1 dalyje (kyšininkavimas).

Nuo 2011 m. sausio mėnesio ši valstybės tarnautoja buvo atsakinga už asmenų atranką į Statistikos valdybos darbuotojus, gyventojų ir būsto surašymui atlikti.

I.Bružaitė įtariama tuo, kad sudarė galimybes Statistikos valdybos instruktoriais įdarbinti du asmenis ir už tai tiesiogiai bei netiesiogiai iš jų reikalavo ir provokavo duoti kyšį, o balandžio 13 d. priėmė 800 litų kyšį.

Pranešimai apie įtarimą padėjus I.Bružaitei kyšininkauti taip pat įteikti jos pažįstamiems asmenims  O.Feofanovui ir K.Važnevičiui.

Penktadienį bylą kuruojantis prokuroras pagarsino kaltinamąjį aktą. Taip pat spėta apklausti tris liudytojus. Dar kelių liudytojų apklausos numatomos kitą posėdį, vėliau parodymus teismui duos ir kaltinamieji.

Visiems trims kaltinamiesiems, jei jų kaltė bus įrodyta, gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min