TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisiamam Algirdui Paleckiui draudžiama išvykti į užsienį

Algirdo Paleckio byla teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Paleckas (kairėje) su advokatu teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas atmetė A.Paleckio prašymą panaikinti kardomąją priemonę.

Antradienį Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, nagrinėjantis Algirdo Paleckio, kaltinamo dėl SSRS nusikaltimų Lietuvos Respublikai neigimo ar jų šiurkštaus menkinimo, prašymą jam panaikinti kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą niekur neišvykti.

Kaltinamojo gynėjas nurodė, kad A.Paleckis yra kaltinamas padaręs nesunkų nusikaltimą ir jam negresia griežta bausmė, dėl kurios galima daryti prielaidą, kad kaltinamasis vengs dalyvauti procese arba slėpsis, A.Paleckis dirba, turi legalų pragyvenimo šaltinį bei nuolatinę gyvenamąją vietą, yra saistomas šeimyniniais ryšiais, dėl savo politinės veiklos A.Paleckiui dažnai iškyla būtinybė dalyvauti tarptautiniuose renginiuose už Lietuvos Respublikos ribų. Todėl, advokato nuomone, kardomoji priemonė turėtų būti panaikinta, pažymima teismo atstovo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Audrio Kutrevičiaus antradienį išplatintame pranešime.

Valstybinis kaltintojas prašė šį prašymą atmesti.

Teismas, atmesdamas advokato prašymą, pažymėjo, kad bylos nagrinėjimo metu prokuroras teismui pateikė VRM Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės raštą, iš kurio matyti, kad 2011 metų kovo 16 d. buvo sustabdytas patikrinimui į Latvijos Respubliką vykstantis Latvijos piliečio vairuojamas automobilis, kuriame kaip keleivis vyko ir A.Paleckis

Kadangi A.Paleckis į Latvijos Respubliką vyko negavęs teismo leidimo, jis, teismo nuomone, pažeidė jam skirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, todėl jos panaikinimas sudarytų neribotas galimybes A.Paleckiui išvykti iš savo gyvenamosios vietos ir šios kardomosios priemonės panaikinimas prarastų savo paskirtį, t.y. siekį užtikrinti netrukdomą šios baudžiamosios bylos išnagrinėjimą.

Ši nutartis per 7 dienas gali būti apskųsta Vilniaus apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min