Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisiamas airis Michaelas Campbellas lieka suimtas Lietuvoje

Michaelas Campbellas Vilniaus apygardos teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Michaelas Campbellas Vilniaus apygardos teisme
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį atmetė už paramą karinei grupuotei „Real IRA“ teisiamo airio Michaelo Campbello gynėjo skundą dėl kardomojo suėmimo.

Vilniaus apygardos teismas balandžio 20-osios nutartimi kaltinamojo suėmimą buvo pratęsęs trims mėnesiams, skaičiuojant nuo balandžio 22-osios. Skundu prašyta paleisti M.Campbellą į laisvę. Skundas patenkintas nebuvo, Apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Suimtas airis gegužės 25 dieną turėtų duoti parodymus jo bylą nagrinėjančiam Vilniaus apygardos teismui.

Manoma, kad po kaltinamojo parodymų savo kalbas sakys prokuroras ir M.Campbello gynėja. Šių kalbų metu prokuroras siūlys bausmę kaltinamajam.

Šiuo metu Vilniuje laikomas suimtas Airijos pilietis kaltinamas kėsinimusi kontrabanda tiekti ginklus ir sprogmenis grupuotei „Real IRA“.

Bylos duomenimis, 2007 metų rugpjūčio pabaigoje M.Campbellas atvyko į Lietuvą, apsigyveno kaimo turizmo sodyboje ir susitikinėjo su nusikaltėliais apsimetusiais Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnais. Lietuvos saugumo agentai, gavę leidimą imituoti nusikalstamą veiklą, kelias dienas bendravo su kaltinamuoju, rodė jam iš kariuomenės gautus ginklus ir gavo užmokestį – 5 tūkst. eurų (per 17 tūkst. litų).

Manoma, kad M.Campbellas Lietuvoje norėjo įsigyti plastikinių sprogmenų „Sentex“, automatų AK-47, snaiperių šautuvų SVD bei pistoletų TT.

Kaltinamasis laikomas suimtas nuo 2008-ųjų sausio, kada ir įkliuvo Lietuvos pareigūnams. Jis ne kartą buvo apskundęs teismų nutartis pratęsti suėmimą, tačiau teismai ja atmesdavo, motyvuodami, kad šiuo metu švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis nebus galima užtikrinti kaltinamojo dalyvavimo procese, bylos nagrinėjimą teisme ir nuosprendžio įvykdymo, o už nusikaltimus, kuriais kaltinamas M.Campbellas, įstatymas numato griežtesnę nei vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, todėl yra visos sąlygos taikyti kaltinamajam suėmimą.

Be to, vyras gali bėgti ir slėptis nuo teismo ir teisėsaugos institucijų – jis galėjo padaryti sunkių nusikaltimą, yra užsienio valstybės pilietis, Lietuvoje neturi nuolatinės gyvenamosios vietos ir legalaus pragyvenimo šaltinio, jo su Lietuvos valstybe nesieja jokie socialiniai ryšiai.

„Real IRA“ yra sukarinta organizacija, kuri skelbia siekianti bendro airių nacionalistų ir respublikonų tikslo -Vieningos Airijos, t.y. Airijos Respublikos ir Jungtinei Karalystei priklausančios Šiaurės Airijos suvienijimo.

Pagal Airijos įstatymus, „Real IRA“ pripažinta neteisėta organizacija, o Europos Taryba pripažino ją su teroro aktais susijusia organizacija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min