Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisiamas buvęs Vilniaus ekonominės policijos vadovas Andrejus Lapickis kaltas teisme neprisipažįsta

Teismo salė
Teismo salė
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi kaltinamas buvęs Vilniaus ekonominės policijos vadovas Andrejus Lapickis kaltas teisme neprisipažįsta.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teisme penktadienį buvo paskelbtas kaltinamasis aktas, kuriame buvęs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus (ENTS) viršininkas A. Lapickis, du buvę jo pavaldiniai ir Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos ''Linava“ sekretorius Adolfas Darginavičius kaltinami sutrukdę 2004–iaisiais buvusiam bendrovės ''Linavos servisas“ vadovui Egidijui Kairiui dalyvauti ''Linavos“ prezidento rinkimuose.

Kaltais dėl pareikštų kaltinimų neprisipažino nė vienas kaltinamųjų – visi sutartinai tvirtino, kad parodymus duos tik po to, kai bus apklaustas nukentėjusysis ir visi liudytojai.

Bylos duomenimis, 2004-ųjų birželį veikdami „Linava“ prezidento Algimanto Kondrusevičiaus interesais ir siekdami užtikrinti, kad jis būtų perrinktas artėjančiame asociacijos kongrese, A.Darginavičius ir buvęs „Linavos“ darbuotojas Mečislavas Naruševičius sumanė sutrukdyti kitam pretendentui dalyvauti rinkimuose. Jie esą žinojo, kad E.Kairys ketina iškelti savo kandidatūrą ir kongreso metu pateikti informacijos apie ''Linavos“ prezidento bei prezidiumo darbo trūkumus.

Pasak prokurorų, A.Darginavičius ir M.Naruševičius susitarė sukurstyti A.Lapickį, kad šis 2004-ųjų birželio 18-ąją, rinkimų dieną, pavestų savo pavaldiniams atlikti bendrovės ''Malena„, kurios akcininku buvo E.Kairys, o direktore dirbo jo žmona Vilma Kairienė, ūkinės-finansinės veiklos patikrinimą. Buvo tikimasi, kad ''Linavos“ prezidento konkurentas bus priverstas išvykti iš kongreso ir visą dieną praleis ekonominės policijos patalpos Vilniuje, T.Kosciuškos gatvėje..

Nukentėjusysis E.Kairys per apklausą penktadienį teisme pasakojo, kad nuo 2000-ųjų iki 2004-ųjų dirbo bendrovės ''Linavos servisas„ generaliniu direktoriumi. Bendrovės steigėjas buvo asociacija ''Linava“. 2004-ųjų birželį turėjo vykti kongresas, kuriame renkamas prezidentas ir prezidiumas. E.Kairys ketino kelti kandidatūrą ir apie tai kalbėjosi su artimiausiais draugais ir konsultantais, rašė kalbas. Jo manymu, kitiems asmenims galėjo būti žinoma, kad jis pretenduoja į asociacijos prezidento postą.

Būdamas kongrese sužinojo, kad žmonos vadovaujamoje bendrovėje vyksta krata. Sutuoktinė prašė kuo skubiau jam atvykti, nes nesupranta kas vyksta. Advokatas patarė E.Kairiui važiuoti ir pasižiūrėti.

Atvykęs į bendrovės buveinę Linkmenų gatvėje, rado išsigandusius darbuotojus, policijos jau nebuvo. Vyriausioji finansininkė Rima Bendinskienė jam pranešė, kad vadovams reikia kuo skubiau vykti į policiją. E.Kairys nusprendė vykti kartu su žmona.

Su ekonominės policijos pareigūnams teko bendrauti ir jam, ir žmonai.

''Policininkai manęs klausinėjo apie grynuosius pinigus, esą kažkoks anonimas apie juos pranešė. Policininkai liepė laukti, sakė nevažiuoti – sėdėti laukti, kol apklaus„, – prisiminė nukentėjusysis.

Bylos duomenimis, įmonės kasoje buvo nustatytas 100 litų pinigų trūkumas, kasos knygos pildymo pažeidimai, aptikta ''juodoji buhalterija“. Nors ir gavę duomenų, leidžiančių įtarti apie bendrovėje apgaulingai ar aplaidžiai tvarkomą buhalterinę apskaitą, ekonominės policijos pareigūnai patikrinimo akto nesurašė, jo pasirašyti direktorei nepateikė ir į ENTS raštinę neatidavė.

Bylą nagrinėjantis teisėjas Robertas Rainys teiravosi, kodėl E.Kairys neprieštaravo apklausai policijoje, nes jam, kaip akcininkui, negali būti taikoma atsakomybė už bendrovės veiklą. Nukentėjusysis teigė, kad tuo metu juos visus buvo ištikęs šokas, nes pirmą kartą susidūrė su policija ir negalėjo visko realiai vertinti.

Ekonominės policijos patalpose E.Kairys praleido visą dieną – iki 17-18 val. ir negrįžo į ''Linavos„ kongresą.

''Mane palaikė nemažai vežėjų, asociacijoje dėjosi negeri dalykai. Norėjau realizuoti savo viziją, įvykis sutrukdė siekti karjeros“, – byloje užfiksuoti nukentėjusiuoju pripažintu E.Kairio žodžiai.

Teismo posėdyje E.Kairys ypatingų nuoskaudų nuoskaudų nereiškė, sakydamas, kad nuo įvykio praėjo jau daug metų.

Asociacijos ''Linava'' prezidentas A.Kondrusevičius šioje byloje yra liudytojas. Jį ir kitus bylos liudytojus teismas apklaus kituose posėdžiuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min