Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 26d. 16:49

Teisiamas Vilniaus vicemeras R. Adomavičius: surengta gerai apgalvota provokacija

Romas Adomavičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Romas Adomavičius

Dėl tarpininkavimo kyšininkaujant teisiamas Vilniaus miesto vicemeras socialdemokratas Romas Adomavičius trečiadienį teisme sakė nepripažįstantis savo kaltės ir pareiškė, kad prieš jį buvo surengta provokacija.

„Man pareikštų kaltinimų nepripažįstu, – Vilniaus apygardos teisme sakė politikas. – Jokių nusikaltimų nepadariau, prieš mane buvo surengta gerai apgalvota provokacija.“

R.Adomavičius kaltinamas, kad 2012 metais provokavo bendrovės „Utenos melioracija“ interesams netiesiogiai atstovaujantį buvusį „Vilniaus vandenų“ vadovą Darių Norkų jam duoti 40 tūkst. litų kyšį, už tai žadėdamas, kad bendrovė laimės 9 mln. litų vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų konkursą.

Anot prokuroro, politikas taip pat provokavo duoti 5 proc. kyšį nuo viso projekto vertės.

Vicemeras yra teigęs, kad jo automobilyje rasti pinigai buvo skirti Seimo rinkimų kampanijai. Į parlamentą tuometinis Socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus vadovas R.Adomavičius nebuvo išrinktas.

Šią savo versiją jis pakartojo ir trečiadienį teisme duodamas parodymus. Liudydamas teismui jis pasakojo, kad susitikimai su D.Norkumi vyko pastarojo iniciatyva, esą D.Norkus jo laukdavo iš anksto nesitaręs prie savivaldybės ir kitur.

Išreiškė nerimą STT

Pagrindinis liudytojas korupcija įtariamo Vilniaus vicemero R.Adomavičiaus byloje D.Norkus, kaip rodo įrašai, lankėsi Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) ir jos pareigūnui išreiškė nerimą dėl savo ateities bei negrąžinamos R.Adomavičiaus skolos jam.

STT slapta darytame pokalbio įraše girdėti, kaip D.Norkus STT pareigūnui aiškina, kad norėtų susigrąžinti 120 tūkst. litų skolą iš R.Adomavičiaus, esą „aplink yra žmonių“, kurie siūlo jam padaryti pareiškimą, kad R.Adomavičiui buvo surengta provokacija. D.Norkus pripažino, kad buvo susitikęs su R.Adomavičiaus advokatu Romualdu Mikliušu.

2013 metų gruodį D.Norkus teismui pareiškė, kad vicemeras iš jo jokių pinigų neprašė ir sumų nenurodė.

D.Norkus įraše tikina, kad 2010 metais R.Adomavičius paprašė jo paskolinti 200 tūkst. litų. Jis jam galėjęs gauti tik 120 tūkst. litų. Vėliau esą R.Adomavičius skolą pamiršo ir leido suprasti, kad tai savotiškas atsiskaitymas už tuomet užimamą aukštą postą „Vilniaus vandenyse“. D.Norkui grąžinta skola būtų pravertusi atsiskaitant su advokatais ir mokant įmokas už kreditus.

Vicemeras neigė šias pagrindinio liudytojo kalbas apie skolas.

„Su D.Norkumi – jokių santykių. Kaip galima... Tas, kas viduje pas mane... ypač naktimis pasikalbu“, – sakė kaltinamasis, kokie jo santykiai su D.Norkumi.

2013 metų gruodį D.Norkus teismui pareiškė, kad vicemeras iš jo jokių pinigų neprašė ir sumų nenurodė.

„Pateikiu patikslintus parodymus prie bylos. Baudžiamojo byloje liudytoju buvau apklaustas keletą kartų, buvo nutylėtos aplinkybės. Nebuvo užduoti klausimai, kokiu būdu ir kada, kas buvo pažadėta už bendradarbiavimą, kas pažadėta už pinigų perdavimą R.Adomavičiui", – tada sakė D.Norkus.

Jam buvo pateikti įtarimai korupcijos bylose, tačiau galutinio sprendimo teismai dar nėra priėmę.

Viename įraše užfiksuota, kad D.Norkus sako gal mėnesį besinešiojantis 40 tūkst. litų ir bijantis juos pragerti.

R.Adomavičius kurį laiką buvo nušalintas nuo vicemero pareigų ir kitų pareigų savivaldybės įmonėse, vėliau teismas šių nušalinimų nepratęsė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

01:25
02:13
01:11

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min