Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisiami penki superpolicininkai, neužkirtę kelio Drąsiaus Kedžio planuojamoms žmogžudystėms

Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Teisėjo nužudymo vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo ir tarnybos pareigų neatlikimo į teisiamųjų suolą sėda penki Policijos departamento ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai: Tomas Ulpis, Visvaldas Račkauskas, Emilijus Damukaitis, Darjušas Sinkevičius, Vitalijus Vitkovskis.

Visą Lietuvą, o ypač nužudytųjų Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės artimuosius sukrėtusios dvigubos žmogžudystės Kaune buvo galima išvengti, jei apie kruvinus įtariamojo Drąsiaus Kedžio planus iš anksto žinoję pareigūnai nebūtų nuslėpę šios, tikrąja žodžių prasme, gyvybiškai svarbios informacijos.

Tokia pagrindinė mintis lydi rezonansinę baudžiamąją bylą, kurią penktadienio rytą buvo ruošiamasi nagrinėti Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme.

Į kaltinamųjų suolą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo ir tarnybos pareigų neatlikimo sėdo penki buvę policijos pareigūnai. Tai tuometis policijos generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldas Račkauskas (1957 m.) ir buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininko pavaduotojas Tomas Ulpis (1967 m.), taip pat LKPB tebedirbantys skyriaus viršininkas Emilijus Damukaitis (gim. 1973 m.) ir panašaus amžiaus operatyvininkai Darjušas Sinkevičius bei Vitalijus Vitkovskis.

15min.lt nuotr./Operatyvininkas Darjuaas Sinkevičius vieaame teisme beveik sugebėjo iavengti žiniasklaidos dėmesio.
Operatyvininkas Darjušas Sinkevičius viešame teisme beveik sugebėjo išvengti žiniasklaidos dėmesio.

Kaip žinoma, ikiteisminio tyrimo, pradėto 2011 metų rudenį, metu buvo aiškinamasi, ar Policijos departamento ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai ėmėsi visų įstatyme numatytų priemonių, kad būtų užkirstas kelias Kauno apygardos teismo teisėjo J.Furmanavičiaus ir Laimutės Stankūnaitės sesers nužudymams; ar nuo prokurorų nenuslėpė nužudymui išsamiai atskleisti ir ištirti reikšmingų aplinkybių; asmenų, žinančių kokių nors bylai išspręsti reikšmingų aplinkybių.

Pernai į žurnalistus kreipęsis kauniečio D.Kedžio draugu prisistatęs Mindaugas Žalimas yra pareiškęs, kad žudynių išvakarėse 2009-ųjų spalio 4-ąją buvo atvykęs į Policijos departamentą Vilniuje ir pranešė, jog kaunietės Neringos Venckienės brolis planuoja žudynes.

Vyras tvirtino policijos generalinio komisaro pavaduotojams V.Račkauskui ir Algirdui Stončaičiui (pastarasis, tikėtina, byloje bus apklaustas tik kaip liudytojas), tuometiniam kriminalinės policijos pareigūnui T.Ulpiui pranešęs apie D.Kedžio ketinimus 2009 metų spalį nušauti Kauno teisėją J.Furmanavičių, savo dukters motiną L.Stankūnaitę, jos seserį Violetą, buvusį Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją Andrių Ūsą.

D.Kedys šiuos asmenis kaltino pedofilija ir sąvadavimu.

Žiauriai dvigubai žmogžudystei nebuvo užkirstas kelias: pirmadienio rytą, po 8 val., prie savo namų buvo nušautas teisėjas, o apie 11 val. žudikas atėmė ir V.Naruševičienės gyvybę.

Sekite mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.

Papildyta 9.54 val. Penktadienį šios rezonansinės bylos nagrinėjimas atidėtas, į posėdį dėl ligos neatvykus vieno kaltinamojo advokatui.

„Jam turėjo būti atlikta operacija. Bet su kraujo tyrimais kažkas buvo negerai, tai atidėjo“, – teismui paaiškino kaltinamasis V.Vitkovskis.

Jis tikino norintis, kad būtent šis teisininkas, kai pasveiks, jį gintų. Tai privertė teisėją Valerijų Paškevičių padaryti tokį pareiškimą: „Kaltinimai yra gana sudėtingi. Dirbkime drauge, ir galbūt mes tą bylą išnagrinėsime, o ne bandykime vilkinti. Siūlyčiau nepiktnaudžiauti procesinėmis teisėmis.“

„Visą savo gyvenimą paskyriau aršiai kovai su nusikaltėliais, o dabar per juos tapau kaltinamuoju. Tai – grynas susidorojimas!“ – pareiškė buvęs policijos generalinio komisaro pavaduotojas V.Račkauskas.

Paaiškėjo, kad be gynėjų penktadienį į teismą atvyko ir dar du kaltinamieji. T.Ulpis pareiškė, kad kol kas negavo šios bylos elektroninės kopijos, todėl negalėjo pateikti medžiagos advokatui, kuris galbūt jį gins. „Manau, kitą posėdį aš turėsiu gynėją“, – vylėsi buvęs LKPB viršininko pavaduotojas T.Ulpis.

„Jums advokatas reikalingas?“ – teismas teiravosi kaltinamojo E.Damukaičio.

„Reikalingas“, – atsakė kaltinamasis.

„O pasirūpinote gynėju?“ – teisėjas spaudė į kampą pašnekovą.

„Nespėjau...“ – teisinosi kaltinamasis E.Damukaitis.

Penktadienį teismas dar spėjo nustatyti visų kaltinamųjų asmenybes, teisėjas įsitikino, kad visi penki gavo kaltinamuosius aktus ir supranta, kuo yra kaltinami.

Prisistatydamas teismui buvęs LKPB viršininko pavaduotojas T.Ulpis minėjo, kad baigęs pareigūno karjerą įsidarbino kompanijoje „Baltic group“ konsultantu.

Savo ruožtu buvęs policijos generalinio komisaro pavaduotojas V.Račkauskas sakė, kad šiuo metu dirba įmonių grupėje „Arvi ir ko“ valdybos patarėju.

Po posėdžio bendravimo su žiniasklaida nevengęs V.Račkauskas pareiškė, kad ši byla yra susidorojimas su pareigūnais (žr. antrąją filmuotą medžiagą). Buvęs itin aukštas policininkas liejo apmaudą, kad daugelį metų negailėdamas jėgų kovėsi prieš nusikalstamo pasaulio atstovus, o dabar yra pasodintas į teisiamųjų suolą. Anot V.Račkausko, tai klastingas nusikaltėlių kerštas. Tačiau kas konkrečiai su juo susidorojo, kaltinamasis kol kas neįvardijo.

Beje, penktadienį į teismą be reikalo teko atvykti keliems kviestiems svarbiems liudytojams: buvusiam Lietuvos policijos generaliniam komisarui Vizgirdui Telyčėnui, dabartiniam Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkui Algirdui Matoniui, TV prodiuseriui Virginijui Gaiveniui. Liudytojai, tarp kurių yra ir M.Žalimas, neatvyko.

Tęsti šios bylos nagrinėjimą numatoma lapkričio 30 dieną.

VIDEO: 15min.lt - Penkių superpolicininkų byla teisme, susijusi su D.Kedžio planuotomis žudynėmis

VIDEO: 15min.lt - V.Račkauskas pareiškė, kad ši byla yra susidorojimas su pareigūnais

VIDEO: 15min.lt - LKPB viršininkas A.Matonis nenoriai komentavo savo pavaldinių bylą

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min