Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistas aplinkosaugininkas nuo žurnalistų teisme slėpėsi po skėčiu, nuosprendį išklausė ir policininku dirbantis jo sūnus

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas A. Pundza nuo žurnalistų slėpėsi po skėčiu.
Vadimo SIMUTKINO nuotr. / Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas A. Pundza nuo žurnalistų slėpėsi po skėčiu.
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
A A

Šiaulių miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį aukštas pareigas einančio aplinkosaugininko 58-erių metų Alfonso Pundzos ir jo sūnaus – 31-erių metų policininko Justo Pundzos, byloje.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Alfonsas Pundza buvo kaltinamas piktnaudžiavimu, turto pasisavinimu, neteisėtu mokėjimo priemonių ar jos duomenų panaudojimu, dokumentų suklastojimu ir jų panaudojimu. Tuo metu jo sūnus Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyresnysis specialistas Justas Pundza buvo kaltinamas turto pasisavinimu, neteisėtu mokėjimo priemonių ar jos duomenų panaudojimu, padėjimu piktnaudžiauti. Trečiasis asmuo – septyniasdešimtmetis Joniškio rajono gyventojas Algimantas Valančius apkaltintas dėl melagingų parodymų davimo.

Šis nusikaltimas padarytas 2010–2011 metais. Bylos duomenimis, A. Pundzai buvo patikėta tarnybinė elektroninė atsiskaitymo kortelė už kurą bei automobilis. Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnų bei Šiaulių apygardos prokurorų surinktais duomenimis, A. Pundza galėjo maždaug vienerius metus asmeniniais tikslais naudotis Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento tarnybiniu automobiliu bei asmeninio ar savo šeimos narių automobilių kuro bakus pildyti valdišku kuru. Vyriškis dokumentuose nurodydavo, kad degalai panaudoti tarnybos tikslais. 

A. Pundzos tarnybiniu automobiliu bei atsiskaitymo kortele naudojosi ir sūnus. Bylos duomenimis, pareigūnas kuro galėjo pilti ne tik į savo, bet ir į sutuoktinei priklausantį automobilį. Tokiais neteisėtais veiksmais valstybei buvo padaryta didelė materialinė žala. Tiriant šį nusikaltimą baudžiamojon atsakomybėn buvo patrauktas ir A. Valančius, kuris apklausos metu davė melagingus parodymus.

Šiaulių miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs šią baudžiamąją bylą, A. Pundzą pripažino kaltu dėl turto pasisavinimo, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir skyrė 6 500 litų baudą. Jo sūnus pripažintas kaltu dėl padėjimo pasisavinant svetimą turtą, neteisėto mokėjimo priemonių ar jos duomenų panaudojimo. Jam skirta 3900 litų bauda. A. Valančius dėl melagingų parodymų davimo išteisintas, kadangi nepadaryta veika, turinti šio nusikaltimo požymių. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui priteistas 3 561 lito materialinės žalos atlyginimas.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min