Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 7d. 13:23

Teisiamųjų suole – du kariškį papirkę verslininkai

Kyšis
Tomo Urbelionio/BFL foto / Kyšis

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos kariškio papirkimo ir bendrininkavimo pareikšti dviejų bendrovių vadovams.

Vienos Panevėžyje registruotos uždarosios akcinės bendrovės direktorius A. U. įtariamas tuo, kad jis, veikdamas bendrininkų grupėje kartu su vienos Kauno bendrovės vadovu M. P., siekdamas iš Lietuvos kariuomenės savo reikmėms įsigyti didelį skaičių numatomų nuardyti gelžbetoninių plokščių, esančių Panevėžio rajone, Pajuosčio aviacijos bazėje, pasiūlė, pažadėjo ir 2010 m. pabaigoje bei 2011 m. pavasarį per du kartus davė 800 ir 7 000 litų kyšį Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos kariškiui V. G. Dar 8 tūkst. litų buvo pažadėta duoti, kai pastarasis A. U. nurodytoms įmonėms išsiųs kvietimus dalyvauti viešojo pirkimo konkurse plokščių nuardymo darbams atlikti, bei dar 15 000 Lt – A. U. nurodytai firmai laimėjus viešojo pirkimo konkursą ir pasirašius sutartį.

Apie šiuos neteisėtus verslininkų veiksmus kariškis informavo STT pareigūnus. Verslininkams A. U. ir M. P. pareikšti įtarimai dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. 2 d. (papirkimas). Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Spalio 4 dieną ši baudžiamoji byla išsiųsta į Vilniaus apygardos prokuratūrą kaltinamajam aktui surašyti ir bylai perduoti į teismą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min