Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisiamųjų suole – elitinės gaujos nariai

Kaltinamųjų šešetas teisiamųjų suole (iš kairės): R.Pogorelovas, A.Grigalauskas, R.Macas, P.Čiapas, M.Romanovskis, A.Urbonas.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Kaltinamųjų šešetas teisiamųjų suole (iš kairės): R.Pogorelovas, A.Grigalauskas, R.Macas, P.Čiapas, M.Romanovskis, A.Urbonas. Pastarasis, buvęs Lietuvos pašto generalinis direktorius, laikomas intelektualiai veikusios gaujos lyderiu.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniuje bandoma nagrinėti įspūdingą baudžiamąją bylą dėl žmogaus terorizavimo, turto prievartavimo, pasikėsinimo sukčiauti, komercinio šnipinėjimo, kyšininkavimo, papirkimo.

Ketvirtadienio rytą Vilniaus apygardos teismo teisiamųjų suolas braškėjo nuo kostiumuotų vyriškių svorio. Prieš teismą stojo įspūdinga kompanija: išperkamosios nuomos bendrovei „Hansa lizingas” (2006–2007 m.), Vakarų skirstomųjų tinklų elektros tiekimo tarnybai ir Lietuvos paštui vadovavęs Andrius Urbonas, Kredito unijos Vilniaus taupomosios kasos Paskolų komiteto pirmininkas Ruslanas Pogorelovas, buvęs bendrovės „Swedbank lizingas” komercinio transporto lizingo skyriaus vadovas Ramūnas Macas, „Swedbank lizingo” paskolų skyriaus vadovas Paulius Čiapas, taip pat panevėžietis verslininkas Andrius Grigalauskas ir Vilniaus rajono verslininkas Marijanas Romanovskis.

Bylos duomenimis, šiam šešių asmenų susivienijimui vadovavo A.Urbonas, dėl kurio skyrimo Lietuvos pašto vadovu pernai kilo skandalas (žr. susijusius straipsnius).

Įtarimai kaltinamiesiems pareikšti dėl žmogaus terorizavimo, turto prievartavimo, pasikėsinimo sukčiauti, komercinio šnipinėjimo, kyšininkavimo, papirkimo.

Ikiteisminį tyrimą atlikę prokuratūros ir Vilniaus policijos Organizuotų nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai narpliojo bemaž 40 sukčiavimo, kyšininkavimo ir turto prievartavimo epizodų.

Teigiama, jog grupuotės nariai iš banko klientų galėjo neteisėtai reikalauti ar bandyti apgaule išvilioti pinigus už tariamą pagalbą siekiant įvairių palankių banko sprendimų. Pagalba interesantams buvo reikalinga sudarant lizingo sutartis, jas pratęsiant. Susidūrusiems su sunkumais verslininkams buvo siūloma už tam tikrą atlygį ilgam atidėti įsipareigojimų bankininkams vykdymą. 

Nustatyta, kad bendrininkai buvo pasiskirstę konkrečius vaidmenis, vienas jų netgi buvo atsakingas už ryšių su teisėsauga palaikymą, siekiant užsitikrinti ramybę ir užnugarį. Gaujos nariai laikėsi griežtų konspiracijos normų, pavyzdžiui, kreipdavosi į vienas kitą ne vardais, o numeriais.

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamieji savo kaltės nepripažino, daugelis jų apskritai atsisakė duoti parodymus. Bylos nagrinėjimo teisme kaltinamieji laukė laisvėje, jiems tik skirta įvairių negriežtų kardomųjų priemonių: pasižadėjimai neišvykti, įpareigojimai nebendrauti tarpusavyje ir su nukentėjusiaisiais, piniginiai užstatai.

Ketvirtadienį į teismą neatvykus dviejų kaltinamųjų advokatams, bylos nagrinėjimą teko atidėti. Šiandien teismas sudarė bylos nagrinėjimo grafiką iki metų pabaigos, kol kas suplanuoti iš viso net 9 posėdžiai.

 

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Elito gaujos byla teisme
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Elito gaujos byla teisme
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min