2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Teisiamųjų suole – FNTT pareigūnė Lina Andriuškevičienė ir advokatas Petras Butkevičius

Baudžiamojoje byloje dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, piktnaudžiavimo ir ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimo kaltinimai yra pareikšti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnei, teisininkui ir vienos bendrovės vadybininkui.
Kaltinamieji: FNTT pareigūnė L.Andriuškevičienė ir vienos firmos darbuotojas A.Antanaitis.
Kaltinamieji: FNTT pareigūnė L.Andriuškevičienė ir vienos firmos darbuotojas A.Antanaitis. / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas trečiadienį bandė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl piktnaudžiavimo, ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimo be leidimo ir kitų nusikalstamų veikų. Į teisiamųjų suolą šioje byloje sėdo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnė Lina Andriuškevičienė, advokatas Petras Butkevičius ir vienos firmos darbuotojas Arūnas Antanaitis.

Posėdžio pradžioje teisėja Ainora Kornelija Macevičienė bandė nustatyti kaltinamųjų asmenybes.

Su L.Andriuškevičiene ir A.Antanaičiu nekilo jokių problemų (jie atsakė į klausimus apie gimimo datą, šeiminę padėtį, išsilavinimą), o teisininkas P.Butkevičius pareiškė: „Čia yra asmeninė informacija! Prašau, kad teismo posėdis būtų uždaras. Čia yra žiūrovų...“

Šios dienos posėdyje nedalyvavo nei paties P.Butkevičiaus, nei dar vieno kaltinamojo advokatas, todėl bylos nagrinėjimas ir klausimo dėl neviešo proceso sprendimas atidėtas iki lapkričio mėnesio.

Bylos duomenimis, kaltinamoji L.Andriuškevičienė, atlikdama ikiteisminį tyrimą, be asmens sutikimo kitų asmenų labui panaudojo informaciją apie svetimo žmogaus privatų gyvenimą. Tik dėl savo atliekamų pareigų ji sužinojo šią informaciją, be prokuroro leidimo atskleidė ikiteisminio tyrimo duomenis.

Šioje byloje dėl nusikalstamų veikų organizavimo, t.y. neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo (Baudžiamojo kodekso (BK) 167 str. 1 d.), piktnaudžiavimo (228 str. 2 d.) ir ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimo be leidimo (247 str. 1 d.), kaltinimai taip pat pareikšti ir advokatui P.Butkevičiui bei vienos bendrovės vadybininkui A.Antanaičiui.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Advokatas P.Butkevičius
Teisiamasis advokatas P.Butkevičius

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, o nusikaltimus išaiškino ir tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai.

FNTT pareigūne dirbusi (šiuo metu nušalinta nuo pareigų) L.Andriuškevičienė, įtariama, pasinaudojus tarnybine padėtimi, rinko informaciją apie verslininko Meiro Klabino konkurentus, kad jis galėtų jiems pakenkti.

Tą pačią dieną kartu su FNTT specialiste buvo sulaikyti ir advokatas P.Butkevičius bei vienos bendrovės darbuotojas A.Antanaitis, kurie įtariami veikę kartu su tuo pačiu verslininku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min