TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisingumo svarstyklės su paklaida

Teisingumo svarstyklės
Photos com. nuotr. / Teisingumo svarstyklės
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Žmogų nužudžiusiam Juozui Kazakevičiui skirta vos 2 metų laisvės atėmimo bausmė. Prokuroro prašymą skirti keturis kartus didesnę bausmę Lietuvos apeliacinis teismas atmetė.

Dviejų sugėrovų konflikto priežastimi įvardijama moteris. J.Kazakevičių supykdė svainio Anatolijaus Z. veiksmai moters atžvilgiu. Tačiau vyriškas santykių aiškinimasis prasidėjo tik ištuštinus paskutinį degtinės butelį. Apgirtęs klaipėdietis kilus ginčui smogė peiliu sugėrovui į krūtinę. Pataikyta tiesiai į širdį, todėl vyro gyvybė užgeso iš karto.

Žudikas sulaukė švelnesnės bausmės, nes nustatyta, kad Anatolijus Z. tyčiniais veiksmais išprovokavo konfliktą. Klaipėdos apygardos prokuroras įsitikinęs, jog šioje situacijoje griebtis peilio paskatino alkoholis. Prokuroras apeliaciniu skundu siekė laisvės atėmimo bausmę nuo 2 metų padidinti iki 8 metų ir 6 mėnesių.

„Teismas turi teisę skirti švelnesnę bausmę. Tačiau šiuo atveju vos 2 metų įkalinimas pažeidžia nukentėjusiojo, visuomenės ir valstybės interesus. Buvo įvertintos tik kaltininkui palankios aplinkybės. J.Kazakevičius netinkamai įvertino susidariusią situaciją ir pasirinko neadekvačias priemones siekti „teisingumo“, – teismui savo poziciją dėstė prokuroras.

Prokuroras siūlė atsižvelgti į nuteistojo asmenybę, esą 74 metų J.Kazakevičius, sergantis įvairiomis kraujotakos ligomis, toliau vartojo alkoholį, nesirūpino sveikata. „J.Kazakevičius iki šio įvykio buvo teistas šešis kartus. Nors visi teistumai išnykę, akivaizdu, kad už smurtinį nusikaltimą sėdėjęs vyras nesitaiso. Teismas aiškiai sureikšmino J.Kazakevičiaus sveikatos būklę, neva tai kliūtis paskirti griežtesnę laisvės atėmimo bausmę. Be to, ekspertų išvadose patvirtinta, kad dėl ligų nėra pagrindo minėtą asmenį atleisti nuo bausmės atlikimo“, – piktinosi Klaipėdos apygardos prokuroras.

Apeliacinio teismo teisėjai pagrindo suabejoti pirmos instancijos teismo sprendimu nerado. Nustatyta, kad visos bylos aplinkybės įvertintos tinkamai, o paskirta bausmė – teisinga. 

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min