Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 4d. 14:34

Teisingumo triumfas

Panevėžio apygardos prokurorai užkirto kelią žiaurų nusikaltimą įvykdžiusiam alytiškiui mėgautis laisve bei ambulatoriškai gydytis psichikos sutrikimus ir žada inicijuoti įstatymų pakeitimus.

Prieš ketverius metus žiauriai nužudęs 25 metų Irmą Sakalauskaitę alytiškis Andrius Petrulionis turės grįžti į Rokiškio psichiatrijos ligoninę tęsti gydymo bendro stebėjimo sąlygomis - taip nusprendė Panevėžio apygardos teismo teisėjų kolegija.

"Tai vienintelis teismo sprendimas, palankus nukentėjusiajai pusei", - džiaugėsi nužudytosios motina Marija Sakalauskienė.

Žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija, kad 27 metų A.Petrulionis, vos po ketverių metų išleidžiamas iš psichiatrijos ligoninės, kur buvo priverstinai gydomas, šokiravo ne tik aukos motiną, bet ir Panevėžio apygardos prokurorus.

Pareigūnai nusprendė pavesti Apeliacinio skyriaus vyriausiajai prokurorei Jolantai Činčikienei apygardos teisme ginti nukentėjusiosios - prieš ketverius metus nužudytos merginos motinos M.Sakalauskienės - interesus.

Vėliau prokurorė prisipažino, kad tai pirmas atvejis per jos darbo praktiką nuo 1991 metų, kai prokuratūra savo iniciatyva ėmėsi ginti nukentėjusįjį.

Prokurorė J.Činčikienė nesutiko su Rokiškio apylinkės teismo nutartimi, kad A.Petrulioniui priverčiamoji priemonė būtų pakeista į mažiausiai kontroliuojamą - ambulatorinį stebėjimą. "Dar praėjo per mažai laiko, kad būtų galima jį išleisti iš ligoninės, nes neatmetama galimybė, jog smurto rizika gali didėti esant psichinės ligos paūmėjimui. Siekiant sudaryti kuo palankesnes sąlygas tokiam ligoniui, ignoruojami teisėti nukentėjusiųjų ir visuomenės saugumo interesai, formuojamos nebaudžiamumo nuotaikos", - teigė prokurorė.

"Situacija, kai nužudymų ar kitų labai sunkių nusikaltimų padarę nepakaltinami asmenys jau po pusės metų gali būti paleidžiami į laisvę, yra nenormali ir kelia pavojų visuomenei", - įsitikinęs Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka.

Anot J.Pupkos, būtų tikslinga pakeisti dabar galiojantį įstatymą ir nustatyti gerokai ilgesnį terminą, po kurio būtų sprendžiamas priverčiamosios medicinos priemonės pakeitimas ar panaikinimas.

Šis atvejis paskatino Panevėžio apygardos prokuratūrą sustiprinti prokurorinę kontrolę. Apylinkių prokurorams nurodyta laiku pranešti apygardos prokuratūrai apie teismo priimtas nutartis, kuriomis priverčiamosios medicinos priemonės nepakaltinamiems asmenims iš stacionarinio stebėjimo pakeičiamos į ambulatorinį stebėjimą. Taip pat žadama kreiptis į Generalinę prokuratūrą su siūlymu kreiptis į Seimą, kad tokie asmenys penkerius metus negalėtų teikti prašymo dėl priverstinio gydymo pakeitimo į ambulatorinį.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min