Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 26, 08:08 Atnaujinta 2021 01 26, 17:15

Šnipinėjimu kaltinamu D.Bertausko ir A.Paleckio byloje – liudytojų apklausa

Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje D.Bertauskas ir A.Paleckis yra kaltinami veikdami organizuota grupe kartu su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu Rusijos Federacijos žvalgybos darbuotoju, kitais Rusijos piliečiais, šnipinėję Rusijos žvalgybai, pradėjo liudytojų apklausą. Keturi teismo pašaukti liudytojai parodymus davė teismo posėdžių salėje. Byla buvo nagrinėjama nuotoliniu būdu naudojant vaizdo konferencijų programą „Zoom“, rašoma Šiaulių apygardos teismo pranešime žiniasklaidai.
Algirdo Paleckio teisme
Algirdo Paleckio teisme / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Teismo posėdžio pradžioje kaltinamasis D.Bertauskas teismo prašė, kad ir liudytojų apklausa vyktų neviešame teismo posėdyje, šį prašymą palaikė ir valstybės kaltinimą byloje palaikanti prokurorė. Kaltinamasis A.Paleckis teismo prašė, kad D.Bertausko ir prokurorės prašymai būtų atmesti.

Teismas D.Bertausko, valstybės kaltinimą palaikančios prokurorės prašymus atmetė ir liudytojus apklausė viešame teismo posėdyje. Liudytojų apklausoje parodymus davė ir liudytojas, kuris anksčiau kartu su A.Paleckiu yra dirbęs Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje.

Į kitą teismo posėdį, kuris numatytas vasario 9 dieną, šaukiami dar keturi liudytojai. Bylą numatoma nagrinėti taip nuotoliniu būdu, tačiau liudytojai parodymus duos teismo posėdžių salėje. Posėdžio pradžia 10.00 val.

Byloje A.Paleckis su verslininku Deimantu Bertausku kaltinami šnipinėjimu kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje. Buvęs politikas kaltę neigia ir tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą. D.Bertauskas kaltę pripažįsta.

Bylą nagrinėti Šiauliuose kovo pradžioje paskyrė Lietuvos apeliacinis teismas, kai nuo bylos nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990–1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo rasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – siekta, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J.Melio kalinimą.

A.Paleckis kaltę neigia, jis tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą, D.Bertauskas kaltę pripažįsta.

Sausio pradžioje teismas pratęsė tiek A.Paleckiui, tiek D.Bertauskui taikomą kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą – dar trims mėnesiams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min