Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas Algimantą Urmoną pripažino kaltu dėl Konstanto Ramelio įžeidimo

Vilniaus 2-asis apylinkės teismas
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Vilniaus 2-asis apylinkės teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas penktadienį priėmė nuosprendį privataus kaltinimo bylų proceso tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje, kuriuo Algimantą Urmoną pripažino kaltu padarius nusikaltimus, numatytus Lietuvos Respublikos BK 154 str. 1 d. ir Lietuvos Respublikos BK 155 str. 1 d. ir paskyrė subendrintą 30 MGL dydžio (3 tūkst. 900 Lt) baudą, pranešė teismo atstovė spaudai.

Kaip rašoma pranešime, teismas iš dalies patenkino nukentėjusiojo Konstanto Ramelio civilinį ieškinį ir iš A.Urmono priteisė nukentėjusiajam 15 tūkst. litų nusikalstama veika padarytos neturtinės žalos atlyginimui.

Teismas nustatė, kad A.Urmonas viešai įžeidė nukentėjusįjį K.Ramelį, būtent, jis 2009 m. kovo 19 d. Lietuvos Respublikos Seime vykusios spaudos konferencijos metu, viešai sakydamas K.Rameliui „jūs laviruojate teise nešvariu įrankiu“, „jums nereikėjo gilintis į bylos medžiagą, Prunskienė jūsų, matyt, labai gražiai paprašė su politiniu, kaip sakant, potekstu, kad ateity mes bendradarbiausim ir panašiai“ užgauliai pažemino nukentėjusįjį K. Ramelį. 

Be to,  teismas konstatavo, kad A.Urmonas apšmeižė nukentėjusįjį K.Ramelį, būtent, jis 2009 m. balandžio 23 d. Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdyje sakydamas, kad „kreipiausi į prokuratūrą dėl dviejų teisėjų, kurie išteisino Prunskienę nebendradarbiavus, patraukimo baudžiamojon atsakomybėn. Tai yra Seimo narys, tą ką aš ir sakiau, Ramelis, kur galiu pasakyti šviesiai tiesiai, duomenys seniai būdavo ir STT dėl jo kyšininkavimo plataus“, paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją apie tai, kad nukentėjusysis K.Ramelis išteisino K.D.Prunskienę ir apie tai, kad Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyboje seniai buvo duomenys apie platų nukentėjusiojo K.Ramelio kyšininkavimą. Ši žinomai neteisinga informacija nukentėjusįjį K.Ramelį paniekino, pažemino ir pakirto pasitikėjimą juo.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min