Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas atidėjo Biržuose paauglį nušovusio Dainiaus Miliuko bylos nagrinėjimą

Panevėžio apygardos teisme
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Panevėžio apygardos teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos teismui nepavyko pradėti nagrinėti Biržų šauliu praminto Dainiaus Miliuko bylos, kurioje vyras kaltinamas nepilnamečio nužudymu ir pasikėsinimu nužudyti kitą jaunuolį. Posėdį teko atidėti balandžio mėnesiui.

Trečiadienį į Panevėžio apygardos teismą susirinko nužudyto ir sužeisto nepilnamečių tėvai. Posėdžių salėje pasirodė ir kaltinamojo Dainiaus Miliuko artimieji. Jie, kaip ir į teismo salę atvestas kaltinamasis, slėpė veidus nuo žurnalistų.

Teismo posėdis tetruko vos kelias minutes, mat į jį neatvyko nukentėjusiųjų advokatas, o už bylą atsakingą prokurorą posėdyje pakeitė kitas kolega. Teisėjų kolegija, pasitarusi su proceso dalyviais, priėmė sprendimą trečiadienį bylos nenagrinėti ir paskyrė kitą datą. Bylą bus bandoma atversti balandžio pabaigoje.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Panevėžio apygardos teisme
Tomo Markelevičiaus nuotr./Panevėžio apygardos teisme

„Nemoku net nusakyti, kaip jaučiuosi. Mano vaikas juk buvo geras, kodėl jis užkliuvo žudikui? Net negalvoju apie tai, kokios bausmės nusipelnė D.Miliukas. Aš dabar gyvenu su skausmu. Neturiu laiko galvoti apie žudiką. Nužudydamas mano sūnų D.Miliukas mane nubaudė. Teismas turi priimti sprendimą, kaip nubausti jį. Kaip jau bus – taip. Bet kuriuo atveju jis turi atsakyti už savo veiksmus“, – netramdydama ašarų kalbėjo nužudyto nepilnamečio motina Jolanta Nevedomskienė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Nužudyto vaikino motina Jolanda Nevedomskienė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Nužudyto vaikino motina Jolanda Nevedomskienė

Nusikaltimą Dainius Miliukas Biržuose įvykdė praėjusių metų rugpjūčio 24-ą dieną, apie 21 val., viešoje vietoje – Maironio gatvėje ties Vilniaus gatvės 46 namu. Būdamas apsvaigęs nuo alkoholio kaltinamasis pastebėjo šaligatviu ėjusius du nepilnamečius. Vyras jaunuoliams pagrasino legaliai laikomu 9 milimetrų kalibro pistoletu „Makarov” ir pareikalavo gultis ant žemės.

Vaikinams pradėjus bėgti, Dainius Miliukas į juos paleido aštuonis šūvius ir sustojo tik tuomet, kai apkaboje baigėsi šoviniai. Kulkos kliudė abu vaikinus. D.N. buvo pašautas į kairės kojos šlaunį ir nugarą.

Sužeistas vaikinas nubėgo dar 30 metrų nuo įvykio vietos ir mirė po daugiabučio balkonu. Šūviai sužalojo ir tuomet penkiolikmetį R.R. Jam sužalota viršutinė lūpa. Į gyvybiškai svarbius organus Dainius Miliukas šiam vaikinui nepataikė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Panevėžio apygardos teisme
Tomo Markelevičiaus nuotr./Panevėžio apygardos teisme

Teismo posėdyje pasirodė ir apšaudyto, tačiau likusio gyvo nepilnamečio tėvas Alvydas Ranonis. Vyras tvirtino, jog įvykio dieną jis iš karto negalėjo patikėti tuo, ką papasakojo gyvas likęs jo sūnus.

„Sūnus paskambino mamai ir pranešė, kad jį su draugu kažkas apšaudė ir dabar jis slepiasi bendrabutyje. Iš pradžių pagalvojome, kad vaikas meluoja. Sėdome į mašiną, nuvažiavome į vietą ir paaiškėjo, kad toks įvykis iš tikrųjų buvo. Liudininkai irgi patvirtino faktą, kad buvo šaudoma. Įsisodinome sūnų į automobilį, apvažiavome visą rajoną, ieškojome jo draugo. Vėliau parvežėme mamą namo ir paieškas tęsėme dviese su sūnumi. Apie tai, kad sūnaus draugas negyvas, sužinojome ryte iš policijos. Sūnui iki šiol trūksta draugo. Jis labai išgyvena. Mes taip pat vis dar sukrėsti”, – pasakojo sužeisto jaunuolio tėvas Alvydas Ranonis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Sužeisto jaunuolio tėvas Alvydas Ranonis
Tomo Markelevičiaus nuotr./Sužeisto jaunuolio tėvas Alvydas Ranonis

Dainius Miliukas sužeistojo vaikino tėvui buvo žinomas, bet tik iš matymo. Anot A.Ranonio, Biržuose visi gyventojai vieni kitus daugiau ar mažiau pažįsta, tad ir pistoletu ginkluotas žudikas biržiečiui pasirodė matytas. Tiesa, vyras nė neįtarė, kad būtent jo sūnus su draugu taps žudiko taikiniais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min