Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 01 03, 17:23 Atnaujinta 2013 01 03, 17:38

Teismas atmetė Drąsiaus Kedžio tėvų ir sesers skundą dėl antstolės veiksmų

Drąsiaus Kedžio tėvai ir sesuo Neringa Venckienė įsitikinusi, kad antstolė neteisėtai atėmė iš jų mergaitę ir perdavė motinai Laimutei Stankūnaitei. Tačiau Kedžių ir Venckų skundą išnagrinėjęs Vilniaus teismas paskelbė, kad antstolė ir jos pagalbininkai veikė teisėtai.
Antstolė Sonata Vaicekauskienė
Antstolė Sonata Vaicekauskienė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą dėl antstolės veiksmų Garliavoje, kai mažametė buvo atimta iš globėjų ir perduota jos motinai Laimutei Stankūnaitei.

Drąsiaus Kedžio tėvų ir sesers Neringos Venckienės skundą dėl antstolės veiksmų išnagrinėjusi trijų teisėjų kolegija ketvirtadienio pavakarę paskelbė, kad skundas nepagrįstas. 

Rašytinio proceso tvarka šioje byloje dirbęs teismas paskelbė, kad antstolė Sonata Vaicekauskienė Garliavoje veikė teisėtai ir nieko nepažeidė.

Pareiškėjai prašė pripažinti neteisėtais antstolės veiksmus 2012-05-17 Klonio gatvėje, perduodant L.Stankūnaitei mažametę. Kaip žinoma, tada buvo vykdomas Kėdainių rajono apylinkės teismo 2012-12-16 sprendimas ir Kėdainių rajono apylinkės teismo 2012-03-22 nutartis.

N.Venckienės ir Kedžių skundas dėl antstolės veiksmų buvo grindžiamas tuo, kad vaiko perdavimo operacijos metu esą buvo naudojama prievarta.

Teismo požiūriu, mergaitę gąsdino pačių globėjų neteisėti veiksmai priešinantis jos perdavimui.

Anot pareiškėjų, antstolė su savo svita neturėjo teisės išlaužti trijų durų, išdaužyti stiklų, nusukti vaizdo kamerų. Juolab išnešti Drąsiaus tėvus Laimutę Kedienę ir Vytautą Andrių Kedį iš jų nuosavo namo. N.Venckienė skundėsi ir dėl to, kad policijos pareigūnai užlaužė jai rankas.

„Iš teismui pateiktos vykdomosios bylos medžiagos matyti, jog antstolė tinkamai įvykdė visas teisės aktuose įtvirtintas sąlygas, antstolė tinkamai organizavo vaiko perdavimą ir nepažeidė teisės aktuose nustatytų reikalavimų, reglamentuojančių priverstinį vaiko perdavimą“, – rašoma šiandienėje Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartyje.

Teisėjų kolegija šioje byloje rėmėsi ir psichologo išvada. Specialistas nurodė, kad būtent tuometės globėjos N.Venckienės elgesys vaiko perdavimo metu galėjo kelti mergaitei emocinę traumą. Kaip žinoma, buvusi teisėja, dabartinė Seimo narė vaiko perėmimo operacijos metu Garliavoje demonstravo agresiją, specialiai rodė vaikui vadinamojo „kliūčių šalinimo“ vaizdus.

Todėl, teisėjų kolegijos vertinimu, mergaitės išgąstis ir rėkimas būtent ir buvo reakcija į namiškių jai rodytus vaizdus kieme. Kitaip tariant, vaiką gąsdino pačių globėjų neteisėti veiksmai priešinantis mergaitės perdavimui.

Šiandienė sostinės teisėjų nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama aukštesniam Vilniaus apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min