Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 10d. 14:41

Teismas atmetė K.Michailovo gynėjų skundą, esą jiems trukdoma susipažinti su byla

Konstantinas Michailovas - vienintelis suimtasis Medininkų žudynių byloje.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Konstantinas Michailovas – vienintelis suimtasis Medininkų žudynių byloje.

Vilniaus apygardos teismas (VAT) atmetė vieno įtariamųjų Medininkų žudynių byloje, buvusio TSRS vidaus reikalų ministerijos vidaus kariuomenės Rygos ypatingos paskirties milicijos būrio (OMON) milicininko Konstantino Michailovo (anksčiau turėjusio Nikulino pavardę) gynėjų skundą, esą prokurorai neleidžia jiems susipažinti su byla.

Penktadienį VAT paskelbė, kad skundas yra atmestinas, nes su byla susipažino pats kaltinamasis, o advokatai, nors ir gali netrukdomai skaityti baudžiamosios bylos medžiagą, to nepadarė. Pasak teismo, prokuroras galėjo pasirinkti, ar teikti bylos kopiją, ar leisti susipažinti su ja prokuratūroje.

K.Michailovo advokatas Arūnas Marcinkevičius ketvirtadienį tvirtino, kad prokurorai kliudė jam ir gynėjui iš Latvijos Oskarui Rodei pasiimti bylos kopiją. Advokatai taip pat norėjo, kad bylos medžiaga būtų išversta į rusų arba latvių kalbą.

Bylą šiuo metu sudaro 40 tomų, t. y. apie 16 tūkst. puslapių.

Pirmosios instancijos teismas taip pat buvo atmetęs advokatų skundą. Prokurorai tuomet tvirtino, kad kaltinamasis ir jo gynėjai su byla galėjo susipažinti dalyvaujant vertėjai.

Maksimalus suėmimo terminas K.Michailovui turėtų baigtis gegužės pabaigoje. Tuomet jis turėtų būti paleistas į laisvę.

Latvijos pilietis K.Michailovas ilgai buvo vienintelis pasiekiamas tyrėjams ir teismui įtariamasis, kuriam pateikti oficialūs įtarimai septynių Lietuvos pareigūnų nužudymo byloje. Trečiadienį prokurorai patvirtino, kad įtarimai oficialiai pateikti ir Rusijoje sulaikytam Aleksandrui Ryžovui.

Medininkų byloje pagrindiniai įtariamieji yra OMON smogikai.

Prokurorų teigimu, tyrimas dėl kitų įtariamųjų  taip pat buvusių omonininkų būrio vado Česlavo Mlyniko ir šio būrio milicininkų Andrejaus Laktionovo ir A.Ryžovo – yra atskirtas ir tęsiamas.

1991-ųjų liepos 31-osios rytą per žiaurų omonininkų išpuolį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje buvo nužudyti Medininkų kelio poste budintys muitininkai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius, „Aro" pareigūnai Algimantas Juozakas, Mindaugas Balavakas, kelių policijos darbuotojai Juozas Janonis ir Algirdas Kazlauskas.

Rugpjūčio 2 dieną ligoninėje mirė sunkiai sužeistas policininkas Ričardas Rabavičius. Gyvas liko tik sunkiai sužeistas muitininkas Tomas Šernas.

Per tyrimą surinkti duomenys prokurorams leidžia įtarti, kad šį nusikaltimą padarė buvusios Sovietų Sąjungos ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) smogikai iš Rygos, kurie liepos 30-ąją lankėsi Vilniaus OMON bazėje.

Manoma, kad Medininkuose septyni pareigūnai nužudyti siekiant sukelti sumaištį neseniai nepriklausomybę paskelbusios valstybės muitinėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
05:03
01:30

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min