Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas atmetė moterį išprievartavusių vyrų skundus

Antrankiai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Dviem vyriškiams nepavyko pasiekti švelnesnės bausmės – ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus trijų teisėjų kolegija atmetė jų apeliacinius skundus.

 Pirmosios instancijos teismas anksčiau aštuonis kartus už tyčinių nusikaltimų padarymą teistą 23 metų A. B. už moters išžaginimą ir seksualinį prievartavimą bendrininkų grupe nuteisė galutine subendrinta penkerių metų laisvės atėmimo bausme, bausmę atliekant pataisos namuose, o anksčiau neteistą 30 metų E. M. už seksualinį šios moters prievartavimą bendrininkų grupe – galutine subendrinta ketverių metų laisvės atėmimo bausme, bausmę atliekant pataisos namuose.

Solidariai iš nuteistųjų nukentėjusiajai priteisė 10 tūkst. Lt neturtinės žalos atlyginimo.

Apeliantai teismo prašė švelninti jiems paskirtas bausmes, tačiau apygardos teismo teisėjų kolegija atmesdama jų skundus nutartyje nurodė, kad pirmosios instancijos teismas tinkamai kvalifikavo nuteistųjų padarytas nusikalstamas veikas, įvertino įrodymus, padarė motyvuotas išvadas dėl vyrų kaltės, tinkamai vadovavosi bausmių skyrimą reglamentuojančiomis teisės normomis ir paskyrė teisingą bausmę.

Anot teisėjų, paskirta bausmė apeliantams nėra per griežta, o kaip tik atitinka bausmės paskirtį. Be to, pažymėjo, kad Klaipėdos miesto apylinkės teismas tinkamai atsižvelgė į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, nuteistųjų asmenybes, jų atsakomybę lengvinančią ir sunkinančią aplinkybes, bausmės tikslus.

Ši Klaipėdos apygardos teismo nutartis gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min