Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 19d. 11:02

Teismas atmetė T.Ismailovo prašymą dėl teistumo panaikinimo: jis net nebando atlyginti žalos

Teodoras Ismailovas
Vilmanto Raupelio/Kaunodienos.lt nuotr / Teodoras Ismailovas

Trečiadienį Kauno apylinkės teismas paskelbė nutartį, kuria atmetė kauniečių Kručinskų vaikų paėmimo istorijoje išgarsėjusio vaiko teisių apsaugos specialisto Teodoro Ismailovo prašymą panaikinti jo teistumą. Argumentai – nuteistasis baustas net 8 kartus, neįvykdė jis ir teismo paskirto įpareigojimo atlyginti 20 tūkst. litų žalą.

Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriuje vyriausiuoju specialistu dirbantis 43-ejų metų Teodoras Ismailovas – spalvinga kriminalinę praeitį turinti asmenybė. Būtent šis žmogus, kaip tvirtina liudininkai, dalyvavo skandalingame epizode, kai rugsėjo pabaigoje jėga iš tėvo rankų buvo paimtas mažametis Kručinskų vaikas. Norėdamas atsikratyti prastos etiketės, T.Ismailovas kreipėsi į teismą dėl teistumo panaikinimo. Tokį prašymą teismui Teodoras pateikė iškart po to, kai žiniasklaidoje pasipylė istorijos apie jo elgesį ir keistus pomėgius.

Gruodžio 19 d. Kauno apylinkės teismas paskelbė nutartį, kuria šį prašymą atmetė. Pats vaiko teisių apsaugos specialistas, kuris iki gruodžio 31 d., kol pasibaigs jo darbo sutartis, yra nušalintas nuo pareigų, teismo posėdžiuose nesilankė ir nutarties paskelbime nepasirodė.

Nors savo prašyme T.Ismailovas tikino teismą pakeitęs savo gyvenimo būdą, įgijęs išsilavinimą (psichologijos bakalauro ir magistro laipsnį), daugiau nenusikaltęs, argumentai teisėjo neįtikino.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Bronislovas Liatukas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Bronislovas Liatukas

Atsižvelgė į spalvingą asmenybę

Teisėjas Bronislovas Liatukas pabrėžė, kad T.Ismailovas teistas už apysunkį ir sunkų nusikaltimus. Sutrumpinti ar visiškai panaikinti teistumą yra teismo teisė, bet ne pareiga. Spręsdamas teistumo panaikinimo klausimą, teismas atsižvelgė į nuteistojo asmenybę, jo elgesį po bausmės atlikimo, jo darbinę veiklą bei kitas aplinkybes, leidžiančias teismui spręsti apie teistumo sutrumpinimo arba visiško jo panaikinimo konkrečiam asmeniui tikslingumą.

Teisėjas priminė, kad Kauno miesto apylinkės teismo 2013 m. birželio 10 d. nuosprendis 2013 m. spalio 10 d. buvo gautas probacijos tarnyboje ir pradėtas vykdyti. Bausmės pabaiga – 2015 m. spalio 6 d.

Kauno apylinkės teismas 2015 m. spalio 8 d. nutartimi atmetė probacijos tarnybos teikimą dėl T.Ismailovui paskirtos laisvės apribojimo bausmės pakeitimo areštu, nenustačius, kad nuteistasis tyčia vengia atlyginti nusikaltimu padarytą turtinę žalą. Tad teistumas T.Ismailovo atžvilgiu išnyktų 2020 m. spalio 5 d., pusė teistumo termino suėjo 2018 m. balandžio 6 d.

Pasak B.Liatuko, nagrinėjamu atveju yra formalus Baudžiamojo kodekso numatytas pagrindas nuteistajam panaikinti teistumą, kadangi yra praėję daugiau kaip pusė teistumo termino. Vis dėlto, nors nuteistasis naujų nusikalstamų veikų nepadarė, tačiau neįvykdė teismo paskirto įpareigojimo per 1 metus 10 mėnesių (skaičiuojant šį terminą nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos) atlyginti dalį nusikalstama veika padarytos turtinės žalos – 20 000 Lt. Negano to, teistumo laikotarpiu jis 8 kartus buvo baustas administracine tvarka, šiuo metu turi galiojančių nuobaudų.

Teistumo laikotarpiu jis 8 kartus buvo baustas administracine tvarka, šiuo metu turi galiojančių nuobaudų.

Išvada: T.Ismailovas šiuo metu nėra pasiruošęs laikytis visuomenėje nustatytų normų ir jų nepažeidinėti. Nuteistojo pablogėjusi reputacija yra būtent jo neteisėtų veiksmų pasekmė. Taigi nesant itin teigiamai nuteistąjį apibūdinančių aplinkybių, nėra pagrindo panaikinti teistumo.

Teismas nutarė nuteistojo T.Ismailovo prašymą atmesti.

T.Ismailovas neatlygina žalos

„Įstatymas nereikalauja, kad žmogus būtų krištolinis. Tačiau nėra pagrindo šiuo metu sutrumpinti teistumo išnykimo laiką arba panaikinti teistumo, kadangi asmuo turi eilę administracinių nuobaudų. Privalau gerbti ikiteisminio tyrimo pareigūnų, teismų priimtus sprendimus. Be to, jis atlygino tik 153 eurus žalos, o teismas buvo įpareigojęs atlyginti 20 tūkst. litų. Nėra jokių pėdsakų, kad Teodoras Ismailovas dėtų pastangas atlyginti žalą“, – po posėdžio žiniasklaidai teigė teisėjas B.Liatukas.

Pasak jo, net nuteistojo darbovietė nesugebėjo pateikti teigiamos charakteristikos apie savo darbuotoją – atsiųstas tik raštas, informuojantis, kad toks asmuo dirba ir kokios jo darbinės funkcijos.

Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.

Buvo organizavęs gaują

15min primena, kad 2012 metais T.Ismailovas buvo organizavęs gaują, kuri išrašė suklastotų sąskaitų už 2 mln. litų ir pasisavino daugiau kaip 300 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio. 2013 metais birželį Kauno apylinkės teismas T.Ismailovą pripažino kaltu dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule ir dokumentų klastojimo.

Šiam asmeniui teismas skyrė dvejų metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojo per vienerius metus ir dešimt mėnesių atlyginti dalį turtinės žalos, tai yra 20 tūkst. litų. Teistumo terminas dėl tokio sunkaus nusikaltimo – penkeri metai.

Elgesiu pasibaisėjo aplinkiniai

T.Ismailovo pavardė nuskambėjo skandalingoje Kručinskų šeimos, iš kurios buvo atimti, o vėliau grąžinti vaikai, istorijoje. Kaunietė Laimutė Šostauskienė pasakoja mačiusi, kaip iš Kručinskų Vaiko teisių tarnybos darbuotojai atėmė vaiką. Ji sako pasibaisėjusi – esą berniukas klykė ir buvo apsikabinęs tėvą, bet Vaiko teisių tarnybos darbuotojas jėga jį išplėšė ir nuvedė į automobilį. Tas darbuotojas ir buvo T.Ismailovas.

Į 15min kreipėsi įvykį, kai iš Gintaro Kručinsko rankų rugsėjo 29 dieną buvo išplėšas dvimetis sūnus, stebėjosi Jurgita Lukienė. Jau tuomet, pasak jos, T.Ismailovo veiksmai jai sukėlę daug klausimų. Manydama, kad vaiko teisių apsaugos specialistas peržengė savo įgaliojimus, moteris iškart kreipėsi į Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyrių, tačiau netrukus sulaukė tuometės skyriaus vedėjos Daivos Porutienės, kuri atimtų vaikų skandalo įkarštyje buvo nušalinta nuo vedėjos pareigų, atsakymo, kad pažeidimų specialistų veiksmuose nebuvo nustatyta.

Spalio 30 dieną Valstybės teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kad Kauno miesto vaiko teisių apsaugos vyriausiasis specialistas T.Ismailovas nušalintas nuo pareigų iki lapkričio 30 d., kol vyksta tarnybinis patikrinimas dėl gauto skundo apie neetišką elgesį. Vėliau nušalinimas pratęstas iki gruodžio 31 d., kuomet ruošiamasi T.Ismailova atleisti, nes vaiko teisių apsaugos sistemoje nuo sausio 1 d. nebeliks pagal darbo sutartį dirbančių asmenų –teks dalyvauti valstybės tarnybos konkurse.

Kadras iš „Init“ televizijos reportažo/Skydas su nacistinį herbą primenančiu ereliu
Kadras iš „Init“ televizijos reportažo/Skydas su nacistinį herbą primenančiu ereliu

T.Ismailovas išgarsėjo ir dėl savo pomėgių: yra nacistinės Vokietijos militaristinių simbolių mėgėjas. Jo asmeninio automobilio ratus puošia Geležinio kryžiaus apdovanojimą simbolizuojantys ventilių dangteliai. Buto langai uždengti audeklu su kaukole, o ant balkono turėklų užkabintas ovalinis skydas su Trečiojo Reicho herbo erelį primenančiu piešiniu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Čia – estai, čia – rusai“: rinkimų kampanijos plakatas sukėlė skandalą Taline

24sek

N.Wolterso žmonai linkėjimus siuntęs Šaras džiaugėsi pozityviais „Žalgirio“ postūmiais

15min iš Gdansko Aktualu

Gdanskas atiduoda paskutinę pagarbą nužudytam merui – karstą lydėjo tūkstančiai

Vardai

„Žmonės 2019“ apdovanojimai: vyriškos ašaros, naujoko sėkmė ir įkvepiančios kalbos

Aktualu

Prezidento rinkimai artėja – R.Žemaitaitis įvardijo naujas galimas pavardes

24sek

Juoda serija nutraukta įspūdingai – Kauno „Žalgiris“ parbloškė „Panathinaikos“

Vardai

Dūzgės neįprastoje aplinkoje: Operos ir baleto teatre įžymybės šventė kartu su metų geriausiais

Kultūra

Įvertino M.Ivaškevičiaus partizanus: vaizduoti ne kaip idealizuoti herojai, o kaip sudėtingos asmenybės

Vardai

Karolina Meschino ir Remis nustebino išskirtiniu stiliumi: aprangą derino prie reperio plaukų spalvos

15min iš Dakaro Gazas

Gera žinia: Balys Bardauskas po operacijos šypsosi ir drąsina kitus

Įspūdingiausi 2019 metų Dakaro ralio kadrai

24sek

Akinantį šou sukūręs Aaronas White'as: „Dėl to mes žaidžiame krepšinį“

Vardai

Operos ir baleto teatre – iškilmingi apdovanojimai: ant raudono kilimo sublizgo ryškiausios žvaigždės

Atsisveikinimas su Sauliumi Karosu

15min iš Berlyno Verslas

„Karas“ baigtas: nuo kitos savaitės lenkai vėl įsileis lietuviškas kiaules

Pasaulis kišenėje

„Wizz Air“ pakėlė bagažo kainas – norint pasiimti lagaminą teks mokėti daugiau

24sek

Sensacija Eurolygoje – „Budučnost“ nukovė Madrido „Real“ žvaigždes

Aktualu

Panevėžio rajone prie įklimpusio „Opel“ aptiktas vyras atsisakė tikrintis blaivumą

Verslas

Karalius nukarūnuotas: JAV rinką drebinusio namo kaina sumažinta beveik perpus

Aktualu

Vilniuje nufilmuotas „holivudinis“ epizodas: į veidą nukreiptas ginklas – baisiau už raudoną šviesoforą

15min iš Berlyno Verslas

Berlyno „Žaliojoje savaitėje“ liejasi alkoholis: mažiau už lietuvius turi tik lenkai ir rusai

Aktualu

Devynmetės įvaikinimo drama: buvęs garsus teisėjas nesupranta kolegos motyvų

Aktualu

Dūžta viltys išeiti į laisvę: amnestija bus pritaikyta tik nedaugeliui

15min iš Dakaro Gazas

Dakaro dienoraštis Nr.10. Kodėl Dakaro čempionas sveikinasi lietuviškai?

24sek

Milano „Olimpia“ krizė – po dramatiško finišo krito Vitorijoje

Naujienos

Maistas

Šventėms – garuose ruošti patiekalai: kepta lydeka, vištiena su priedais ir kefyrinė duona

Aktualu

Panevėžio meras R.M.Račkauskas dar trims mėnesiams nušalinamas nuo pareigų

Pasaulis kišenėje

Kas magiško laukia sostinės Kalėdų miesteliuose šiemet?

Aktualu

VPT vadovė Diana Vilytė paskirta antrai kadencijai

Aktualu

Policija prašo pagalbos: Panevėžyje pradingo paauglė Sabina Jasilionytė

Gyvenimas

Gydytoja: karščiuojantiems darbuotojams kolektyve neturėtų būti tolerancijos

Aktualu

FNTT pareigūnus Alytaus rajono savivaldybėje domino viešųjų pirkimų dokumentai

Aktualu

Dėl kyšininkavimo nuteista Panevėžio valdininkė mokės 3 tūkst. eurų baudą

„Eurolygos diena“: turkai prieš „Žalgirį“ mojuoja nauju koziriu (2/3)

Vardai

Vietnamietės dovana mokinei Aurelijai: išgirskite, kaip ji lietuviškai dainuoja hitą „Raudoni vakarai“

Aktualu

Rusijos FSB nukovė keletą įtariamų „Islamo valstybės“ narių

Aktualu

Mikroinsultą patyrusį Seimo narį R.Šarknicką pirmiausia gydė aspirinu

Aktualu

Britų turistas gavo baudą už bandymą užlipti ant Laisvės paminklo Rygoje

Vardai

Dominyko Vaitiekūno alter ego Vitalijus Špokaitis pristato klipą: idėja gimė beviltiškai įsimylėjus

Gyvenimas

Nekenčiu Kalėdų: 6 paprasti dalykai, kurie padės kovoti su šventine depresija

Verslas

Absoliutus lošimų reklamos draudimas stumtų žiniasklaidą į nuostolius – Seime ieškoma sutarimo

Aktualu

E.Masiulis iš teismo suolo į Klaipėdos mero krėslą bando peršokti vienas – komandą slepia

Gyvenimas

Gudauskų sodyba per šventes virsta Kalėdų pasaka: užsiplieskia tūkstančiai lempučių

Verslas

Audrys Antanaitis: angliški įmonių pavadinimai sumažintų motyvaciją lietuvių kalbai

Vardai

Edita Mildažytė stojo į kulinarinę kovą su sūnumi: „Ką mano vaikas padaro, viskas yra geriausia“

Aktualu

Švedijos televizija: JT ekspertų nužudymo liudininkas nunuodytas

Aktualu

Vyriausybė pati rengs įstatymą dėl Rusijos oligarchų turto įšaldymo

Pasaulis kišenėje

Vytaras Radzevičius nerekomenduoja į Aliaską keliauti jauniems

Aktualu

Belgijos karalius po premjero atsistatydinimo konsultuojasi su politinių partijų lyderiais

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:21
20:23
01:49

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min