Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 12d. 19:04

Teismas atskleidė, kaip tarptautinė grupuotė iš „Orlen Lietuva“ vamzdyno pagrobė 10 tonų dyzelino

„Draugystės“ naftotiekio atkarpa
„Scanpix“/AP nuotr. / Asociatyvi iliustracija: naftotiekis

Biržuose nuteisti 6 vyrai, iš magistralinio produktotiekio grobę dyzeliną.

Nuosprendį Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmuose išgirdo 6 vyrai, organizavę dyzelino vagystę iš magistralinio produktotiekio. Kaltais dėl vagystės visuotinai pavojingu būdu organizuotoje grupėje pripažinti 4 Lietuvos piliečiai ir 2 Latvijos gyventojai. Jiems skirtos lygtinės laisvės atėmimo bausmės.

2015 m. spalį – 2016 m. gegužę, veikdami organizuotoje grupėje, trys biržiečiai – Gedutis Murelis, Petras Jukonis, Aurelijus Matulionis, kupiškietis Darius Vizbaras ir du Daugpilio miesto (Latvija) gyventojai Igoris Gudelaitis ir Olegas Cehovičius visuotinai pavojingu būdu prisijungė prie AB „Orlen Lietuva“ magistralinio produktotiekio „Ilūkstė – Ventspilis“ vamzdyno ir pagrobė ne mažiau 10 356 litrų Latvijos bendrovės RAB „LatRosTrans“ dyzelino bei sugadino AB „Orlen Lietuva“ priklausantį magistralinio produktotiekio vamzdį.

Grobiant dyzelinius degalus vienas latvis kontroliavo slėgio daviklio parodymus, o du biržiečiai tiesė aukšto spaudimo žarnas bei elektros laidus.

Vyrai pasiskirstę vaidmenis ir užduotis padarė sunkius ir apysunkius nusikaltimus.

D.Vizbaras suteikė priemones nusikalstamai veikai daryti – UAB „Butautų dvaro bravoro“ teritorijoje, esantį žemės sklypą, pastatus, elektros energiją.

O.Cehovičius grobiant dyzelinius degalus kontroliavo slėgio daviklio parodymus, o A.Matulionis ir P.Jukonis tiesė aukšto spaudimo žarnas, elektros laidus, vairavo automobilį su pagrobtu dyzelinu ir jį realizavo.

P.Jukonis davė pinigų nusikaltimo priemonėms ir įrankiams įgyti. G.Murelis kartu su I.Gudelaičiu įgijo nusikaltimo priemones ir įrankius, prisijungė prie produktotiekio, tiesė aukšto spaudimo žarnas, elektros laidus, vykdė dyzelino grobimą, kontroliavo slėgio daviklio parodymus, gabeno ir realizavo pagrobtą dyzelinį kurą.

Kaltinamiesiems skirtos nuo 2 metų ir 6 mėnesių iki 3 metų ir 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant 2 metams ir 6 mėn. bei skirti įpareigojimai neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, dirbti arba būti užsiregistravus užimtumo tarnyboje.

„Skirdamas bausmes kaltinamiesiems, teismas vadovaujasi numatytais bendraisiais bausmių skyrimo pagrindais, atsižvelgia į kaltinamųjų asmenybes, jų atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes. Šiuo atveju nuo nusikalstamų veikų padarymo yra praėję pakankamai daug laiko – beveik treji metai ir nėra duomenų, kad per tą laiką kas nors iš kaltinamųjų, būtų padaręs naujų nusikalstamų veikų“, – Panevėžio apylinkės teismo atstovų pranešime cituojamas bylą nagrinėjęs Biržų rūmų teisėjas Dainius Strautininkas.

Teismas visiškai tenkino AB „Orlen Lietuva“ civilinį ieškinį ir priteisė solidariai atlyginti 8 483,37 euro turtinę žalą.

Be to, teismas visiškai tenkino AB „Orlen Lietuva“ civilinį ieškinį ir priteisė solidariai atlyginti 8 483,37 Eur turtinę žalą dėl nesankcionuoto prisijungimo prie produktotiekio likvidavimo kaštų ir konfiskuoto produkto grąžinimo į magistralinį vamzdyną.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min