Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 19d. 12:46

Teismas atskleidė su žudynėmis Kaune susijusių kratų duomenis: teisiamų policininkų užrašuose – Drąsiaus Kedžio ir Mindaugo Žalimo pavardės

Drąsiaus Kedžio suplanuotų žudynių byla
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kaltinamieji Drąsiaus Kedžio suplanuotų žudynių byloje

Dėl pareigų neatlikimo teisiamų policijos pareigūnų darbo užrašuose – Mindaugo Žalimo ir Drąsiaus Kedžio pavardės, rodo kratų duomenys.

Tiriant baudžiamąją bylą dėl Policijos departamento pareigūnų galimo netinkamo pareigų atlikimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo reaguojant į įvykius Kaune, kai buvo nužudyti teisėjas Jonas Furmanavičius ir Laimutės Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė, buvo atliktos kratos įtariamųjų teisėsaugininkų darbo ir gyvenamosiose vietose.

Kratų metu kriminalistų vedamuose darbo užrašuose rasta įvairių įrašų su vardais ir pavardėmis: Mindaugas Žalimas, Neringa Venckienė, Aidas Venckus, Raimundas Ivanauskas ir kt.

Tai paaiškėjo ketvirtadienį bylą nagrinėjančiam Vilniaus miesto apylinkės teismui pradėjus skelbti bylos medžiagoje esančius rašytinius įrodymus.

M.Žalimas yra valstybės saugomas liudytojas, kuris tikina, kad policijai iš anksto pranešė apie D.Kedžio planus, N.Venckienė ir A.Venckus yra D.Kedžio giminaičiai, o R.Ivanauskas – galimas D.Kedžio bendrininkas.

Krata 2011 metų lapkritį buvo atlikta pas abu tuometinius policijos generalinio komisaro pavaduotojus Algirdą Stončaitį ir Visvaldą Račkauską. A.Stončaitis šias pareigas eina iki šiol, V.Račkauskas policijoje nebedirba.

Kaltinimai teismo nagrinėjamoje byloje pateikti buvusiam policijos generalinio komisaro pavaduotojui V.Račkauskui, buvusiam Lietuvos kriminalinės policijos biuro vado pavaduotojui T.Ulpiui, Kriminalinio policijos biuro pareigūnams, operatyvinius veiksmus atlikusiems Dariušui Sinkevičiui ir Vitalijui Vitkovskiui bei jų vadovui, Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkui Emilijui Damukaičiui.

2011 metų lapkritį prokurorų pageidavimu teismai leido atlikti kratas visų pareigūnų darbo vietose.

Teismas posėdyje paskelbė byloje esančius dokumentus, iš kurių matyti, kad 2011 metų lapkritį prokurorai kreipėsi, o teismai sankcionavo kratas visų pareigūnų darbo vietose.

Įvardijo keturis pareigūnus

Pačioje bylos dokumentų pradžioje yra Kauno prokurorės tarnybinis pranešimas, kad 2011 metų lapkričio 4 dieną, liudytoju apklausiant Mindaugą Žalimą, jis parodė, kad Policijos departamento pareigūnams atskleidė Drąsiaus Kedžio planus nužudyti Andrių Ūsą, Violetą Naruševičienę, Albertą Milinį, Saulių Velečką.

Byloje taip pat yra Policijos departamento Imuniteto valdybos pranešimas Generalinės prokuratūros prokurorui Arūnui Vereniui, kad atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo. Liudytojas M.Žalimas teigia 2009 metų rugsėjį kreipęsis į Policijos departamentą, informacija buvo surašyta į lapus ir ji buvo atiduota su juo bendravusiems pareigūnams.

Šiame rašte nurodyta, kad su M.Žalimu galimai bendravo A.Stončaitis, T.Ulpis, E.Damukaitis, V.Vitkovskis.

Prokuratūros raštuose teismui nurodoma, kad 2009 metais T.Ulpis buvo susitikęs ir gautą informaciją pranešė Algirdui Matoniui ir V.Račkauskui, todėl tikslinga atlikti kratas.

2011 metų lapkričio 11 dieną krata buvo pas policijos generalinį komisarą Algirdą Stončaitį. Nei pareigūno namuose, nei darbe nieko reikšmingo tyrimui nepaimta.

Pas T.Ulpį nieko svarbaus nerado

Krata buvo atlikta ir policijos pareigūno Sigito J. darbo vietoje. Darbo vietoje buvo rasta ir peržiūrėta darbinių užrašų knyga. Rastas ranka įrašytas įrašas – Raimundas Ivanauskas, Šarkuvos gatvė, toje pat užrašų knygoje rastas galimai Eglės Barauskaitės telefono numeris ir jos asmens kodas, taip pat nurodomas Mindaugo vardas.

Krata buvo atlikta ir įtariamojo T.Ulpio darbo ir gyvenamojoje vietoje – jos metu nieko tyrimui reikšminga nepaimta. Tuo metu T.Ulpis jau dirbo Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate, krata buvo atlikta tuometinėje jo darbovietėje.

Kratos metu pas įtariamą policijos pareigūną D.Sinkevičių darbo vietoje kabinete rasti užrašai – „Drąsius Kedys, dirba teisme sesuo, Raimundas Ivanauskas, sugyventinė Eglė, Ūsas, Furmanavičius“, rastas užrašytas R.Ivanausko asmens kodas, L.Stankūnaitės asmens kodas.

Pas pareigūną D.Sinkevičių darbo vietoje kabinete rasti užrašai: „Drąsius Kedys, dirba teisme sesuo, Raimundas Ivanauskas, sugyventinė Eglė, Ūsas, Furmanavičius.“

Kito įtariamojo V.Vitkovskio 2009 metų darbo kalendoriuje rasti įrašai Violeta, Drąsius Kedys, Mindaugas Žalimas, nurodomas numeris, taip pat parašyta „sodo namelis, spalio 7 nuimti Aro pasalą, įstatyti priemonę“. M.Žalimas teigia pasakęs, kad D.Kedys ketina slapstytis sodo namelyje Vilniuje. Policija slapta buvo sumontavusi apsaugos sistemą, kad, į namelį kam nors patekus, ji tuoj pat per GSM ryšį žinute informuoja apie patekimą į patalpas.

Kratos metu pas tuometinį policijos generalinį komisarą V.Račkauską darbo kalendoriuje rasti užrašai Redas Savickas, Vitalijus Keršis, nurodoma, kad jį reikia saugoti.

Informacija iš šaltinio „A“

Tyrimo metu iš policijos seifų buvo paimti apie 40 dokumentų – rastas nubraižytas D.Kedžio giminės geneologinis medis. Iš paskelbtų duomenų matyti, kad policija sudarinėjo asmenų bendravimo schemas.

Policija taip turėjo iš šaltinio „A“ gautą informaciją, kad  advokatas, D.Kedžio svainis Aidas Venckus draugauja su Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroru Mariumi Foku. Pareigūnai įtarė, kad D.Kedžio slapstymosi vietą žino ne tik A.Venckus, bet gali žinoti ir rašte nurodomas M.Fokas.

Teismas paskelbė, kad krata buvo atlikta ir M.Žalimo gyvenamojoje vietoje Vilniuje, paimti šeši telefonai.

Byloje yra galimai M.Žalimo perduoti rašteliai su pareigūnų vardais.

Kaltinamieji policijos pareigūnai kol kas nėra davę parodymų. Ketvirtadienį teismui paprašius paaiškinti kai kuriuos byloje esančius raštus, jie atsakė, kad į klausimus atsakys duodami parodymus.

Šioje byloje teismui liko apklausti kelis liudytojus. Po to parodymus duos kaltinamieji.

M.Žalimą vadino patologiniu melagiu

Antradienį paaiškėjo, kad poligrafu buvo tirtas esą apie planuojamas žudynes pranešęs M.Žalimas. Pastarasis, jį tyrusio specialisto nuomone, yra „patologinis melagis“.

Teismas posėdyje antradienį apklausė poligrafo specialistą Vitą Saldžiūną. Specialistas tyrė psichofiziologines reakcijas tiriamojo M.Žalimo.

M.Žalimas šiuo metu yra valstybės saugomas liudytojas. Žiniasklaidoje skelbta, kad prieš žudynes apie planuojamus D.Kedžio veiksmus esą buvo įspėta policijos vadovybė. Apie tai žiniasklaidai pranešė M.Žalimas. Jo teigimu, prieš žudynes Kaune 2009 metų spalį, kai buvo nužudytas Kauno apygardos teismo teisėjas J.Furmanavičius ir V.Naruševičienė, apie planuojamus D.Kedžio veiksmus jis esą įspėjo Policijos departamento vadovybę. Tačiau pareigūnai neva nesiėmė jokių veiksmų, kad užkirstų kelią žudynėms.

Pirmadienį teisme apklaustas vienas iš žudynių Kaune, kurių metu nužudyti teisėjas J.Furmanavičius ir V.Naruševičienė, tyrimo grupės narių Generalinės prokuratūros prokuroras Redas Savickas sakė, kad, iškilus į viešumą M.Žalimo pavardei, jis yra klausęs policijos pareigūnų, kodėl jie anksčiau nieko nepranešė apie šio asmens egzistavimą.

Prokurorai sako nustatę, kad du žmones nužudė kaunietis D.Kedys, kurio buvusi sugyventinė L.Stankūnaitė yra V.Naruševičienės sesuo.

D.Kedys kaltino V.Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir L.Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, pačios V.Naruševičienės mažametę dukrą. J.Furmanavičių ir A.Ūsą D.Kedys kaltino pedofilija. Teismai A.Ūsą išteisino.

Po žudynių besislapsčiusio D.Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Teisėsauga teigia, kad jis mirė nesmurtine mirtimi.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Laikinosios komisijos įkūrimui Seime pritarta po svarstymo – V.Bakas balsuojant susilaikė

Gazas

15min studijoje projekto „Spūsčių matuoklis“ finalas: apie problemiškiausias Vilniaus gatves ir jų ateitį

Aktualu

Kaltinimus dėl buvusios draugės nužudymo tautietis Rytų Airijoje pasitiko tyla

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Aktualu

„Valstiečių“ inicijuotos tyrimo komisijos dėl LRT veiklos išvados toliau atidėliojamos

Kultūra

Lietuvos nacionaliname dramos teatre prasideda rekonstrukcija, kainuosianti 16,8 mln. eurų

Maistas

Paruošti paprasta, bet sugadinti įmanoma: 9 populiarios bulvių košės klaidos

24sek

Trenerio pagirtas D.Sabonis pristatė vasaros darbus ir maloniai stebino amerikiečius

Gyvenimas

Dietologė: vartoti pieno produktus galite, net jeigu netoleruojate laktozės

Verslas

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas į komandą pasikvietė aršiausią savo priešininką

Aktualu

Seime ginčai dėl nušalinto Rolando Pakso: galės kandidatuoti tik Seimo rinkimuose ar dar kartą tapti prezidentu?

Kultūra

Unikalus trijų dienų reginys Klaipėdoje: šokis ir miesto istorija prie „kalbančios krosnies“

Gyvenimas

„Byblos“ Milane pristatė festivalio „Burning Man“ įkvėptą pavasario kolekciją

Aktualu

Šiauliuose iš vairavimo egzamino pašalintą vyrą policija vežė plauti ausų

Kultūra

Paskelbtos šešios knygos, pretenduojančios į prestižinę „Man Booker“ premiją

Pasaulis kišenėje

Egzotiškasis Honkongas: 4 Eur – ir taksi, ir kojinės, ir bokalas alaus

Vardai

Dvigubą gimtadienį švenčiantys Liveta ir Petras Kazlauskai turi norą – debiutuoti džiazo scenoje

24sek

LKL nenutraukia kovos su keiksmažodžiais ir pirotechnika: filmuos ir baus

Aktualu

Arkivyskupas G.Grušas tikinčiuosius pakvietė melstis už gražų orą popiežiaus vizito metu

24sek

Žalgirietiškas „minusas“: epinė M.Stonkaus ir A.Kavaliausko dvikova dėl geriausiojo vardo

Naujienos

Aktualu

Teisėsauga atrado aukso gyslą: aferistų milijonus pumpuoja į Lietuvos biudžetą

Aktualu

Vilniaus tabore – tuštėjimo metas: išsikelti sutinka ne visi

Aktualu

Kaltinimus dėl buvusios draugės nužudymo tautietis Rytų Airijoje pasitiko tyla

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Gyvenimas

Ypatingas atvejis: skirtingus organus padovanojęs donoras 4 žmones užkrėtė krūties vėžiu

Aktualu

Laikinosios komisijos įkūrimui Seime pritarta po svarstymo – V.Bakas balsuojant susilaikė

Aktualu

„Valstiečių“ inicijuotos tyrimo komisijos dėl LRT veiklos išvados toliau atidėliojamos

Kultūra

Lietuvos nacionaliname dramos teatre prasideda rekonstrukcija, kainuosianti 16,8 mln. eurų

Maistas

Paruošti paprasta, bet sugadinti įmanoma: 9 populiarios bulvių košės klaidos

Verslas

Premjeras apie Vilniaus valdžios norą pasisavinti LEU rūmus: savivaldybei trūksta fantazijos

24sek

Trenerio pagirtas D.Sabonis pristatė vasaros darbus ir maloniai stebino amerikiečius

Verslas

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas į komandą pasikvietė aršiausią savo priešininką

Aktualu

Seime ginčai dėl nušalinto Rolando Pakso: galės kandidatuoti tik Seimo rinkimuose ar dar kartą tapti prezidentu?

Vardai

Reda Bžeskienė pirmąkart atvirai prakalbo apie skyrybas: „To nelinkėčiau nė vienai moteriai“

Kultūra

Unikalus trijų dienų reginys Klaipėdoje: šokis ir miesto istorija prie „kalbančios krosnies“

Gazas

Pakeliui į Dakarą 2019: Arūnas Gelažninkas Balkanų ralyje didina atotrūkį

Vardai

Keistas Antonio Banderaso plojimas varo internautus iš proto: kaip reikia taip sugebėti?

Verslas

Odontologijos priemonėms – 9 proc. PVM

Gyvenimas

„Byblos“ Milane pristatė festivalio „Burning Man“ įkvėptą pavasario kolekciją

Kultūra

Paskelbtos šešios knygos, pretenduojančios į prestižinę „Man Booker“ premiją

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min