Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: bauda už greičio viršijimą skirta neteisėtai, nes greičio matuoklis buvo nesertifikuotas

Automobilių greitį Kaune policininkai matuoja „senoviškai“.
Eriko Ovčarenko/„15 minučių“ nuotr. / Policininkas matuoja automobilių greitį
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė Marijampolės policijos komisariato apeliacinį skundą, kuriuo buvo prašoma pripažinti greičio matavimo prietaisu „Traffi Patrol“ nustatytą greičio viršijimą ir tuo pagrindu skirtą baudą teisėtu.

LVAT konstatavo, kad asmens, dėl kurio buvo priimtas nutarimas skirti baudą už greičio viršijimą, vairuojamojo automobilio greitis buvo fiksuotas panaudojant techninę greičio matavimo priemonę – greičio matuoklį „Traffi Patrol“, pasibaigus greičio matuoklio sertifikato galiojimo laikui.

Kaip nurodoma LVAT sprendime, 2007 m. gruodžio 25 d. greičio matavimo prietaisas „Traffi Patrol“ buvo naudotas pažeidžiant teisės aktų reikalavimus - neturint matavimo priemonės tipo patvirtinto sertifikato. Metrologijos įstatymas numato, kad juridiniai ir fiziniai asmenys, kurie naudoja matavimo priemones, yra atsakingi už tai, kad būtų laiku atliktas teisės aktų nustatytas metrologinis patvirtinimas.

Kelių eismo taisyklių pažeidimo faktas negali būti grindžiamas įrodymais, kurie prieštarauja Metrologijos įstatymu nustatytai greičio matavimo prietaiso „Traffi Patrol“ naudojimo tvarkai. Teismas pabrėžė, kad administracinių teisės pažeidimų bylų teisenoje įrodymai gali būti tik teisėtais būdais gauti duomenys.

LVAT taip pat konstatavo, kad Teismui nepripažinus prietaiso „Traffi Patrol“ duomenų leistinais įrodymais byloje, likusių įrodymų nepakanka konstatuoti, kad bauda pažeidėjui skirta teisėtai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min