Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 3d. 14:28

Teismas: bendrovė „Viskas už vieną eurą“ už prekybą pavojingais žaislais nubausta pagrįstai

Vilniaus apygardos administracinis teismas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilniaus apygardos administracinis teismas
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs administracinę bylą pagal bendrovės „Viskas už vieną eurą“ skundą Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VVTAT) dėl finansinės nuobaudos panaikinimo, nusprendė atmesti skundą kaip nepagrįstą.

Uždaroji akcinė bendrovė „Viskas už vieną eurą“ prašė teismo panaikinti 2012-08-02 Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nutarimu skirtą 5 000 Lt baudą arba bent sumažinti ją iki minimalios baudos – 500 Lt.

Bauda bendrovei buvo skirta už Produktų saugos įstatymo nuostatų nesilaikymą – 14 rūšių pavojingų žaislų pateikimą į rinką. Bendrovė iš gamintojo Kinijoje įsigijo pavojingų žaislų, kurie buvo realizuojami jos prekybiniuose padaliniuose.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą, priėjo išvadą, kad
Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nutarimas yra teisėtas ir pagrįstas, todėl nėra pagrindo jo naikinti ar keisti jo dalį dėl paskirtos baudos dydžio.

Nubausdama bendrovę „Viskas už vieną eurą“, VVTAT pagrįstai taikė sunkinančias aplinkybes ir paskyrė maksimalią baudą – 5 000 Lt, nes pareiškėja išvadų nedaro, toliau platina pavojingus gaminius.

Toks baudos dydis yra proporcingas padarytam pažeidimui bei atitinka nuobaudos tikslus.

Teismas akcentuoja ir tai, kad bendrovės „Viskas už vieną eurą“ pateikti į rinką žaislai kelia pavojų vaikų sveikatai – dauguma žaislų yra prilyginti kaip keliantys didelę ir vidutinę riziką dėl susižeidimo pavojaus ir tik barškutis ant lovytės „Happy Baby“ laikomas keliančiu mažą riziką.

Žaislai yra pavojingi vaikams, nes jų mechaninės ir fizikinės savybės neatitinka saugos reikalavimų žaislams, kurie skirti jaunesniems kaip 36 mėnesių vaikams. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:02
46:06
01:10

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min