Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas byloje dėl Berneen: savanorės išpuolis prieš tamsiaodę žvaigždę buvo rasistinis!

Berneen
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Berneen
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas nuteisė vilnietę Violetą Iljinych.

Trečiadienį Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje vilnietė V.Iljinych buvo kaltinama užpuolusi Berneen, pastaruoju metu dirbančią LNK laidos „Kakadu“ vedėja.Reali bausmė – 20 parų arešto.

Teismas pripažino, kad kaltinamoji rodė nepagarbą ir sudavė juodaodei, kurstė rasinę neapykantą. Jai skirta 43 parų arešto bausmė, įskaičiuojant sulaikymo metu areštinėje praleistas 23 paras. Nuteistosios reali bausmė – 20 parų arešto.

V.Iljinych nuosprendį žurnalistams komentuoti atsisakė, tačiau jos advokatas Nerijus Ulčinas tikino nuosprendį skųsiąs: „Matau bent tris motyvus, kodėl nuosprendis turi būti apskųstas, tačiau jų dabar nepasakysiu, reikia atsižvelgti į teismų praktiką, viską išdėstyti raštu“, – sakė N.Ulčinas

Susidūrė prie Šv.Onos bažnyčios

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad 23 metų vilnietė, tarnaujanti krašto apsaugos savanorių pajėgose, V.Iljinych bei tuometinė LNK muzikinio projekto „Žvaigždžių duetai“ dalyvė 24 metų Berneen Candice Naidoo-Čereška akis į akį susidūrė 2008 metų balandžio 9-osios, trečiadienio, vakarą Vilniaus senamiestyje, netoli Šv.Onos bažnyčios.

Buvo teigiama, kad garsiajame Kovo 11-osios skustagalvių marše žygiavusi V.Iljinych tamsiaodę Berneen užpuolė dėl rasinių motyvų, išvadino įžeidžiamais žodžiais ir išsijuosusi diržą keletą kartų smogė sagtimi žvaigždei per galvą.

Tačiau dar tą patį vakarą įvykio vietoje patruliams aiškinantis incidento aplinkybes, Berneen su drauge pareigūnams sakė niekam jokių pretenzijų neturinčios, policininkai patys taip pat neįžvelgė, kad jaunos moterys būtų rimtai nukentėjusios, todėl visi paprasčiausiai išsiskirstė.

Berneen į teisėsaugą kreipėsi tik praėjus šešioms dienoms po įvykio, todėl kilo spėlionių, jog tai galėjo būti gerai suplanuota reklaminė viešųjų ryšių akcija.

Tiesa, Berneen ašaros spaudos konferencijoje ir nuolatinis viešas kalbėjimas apie baimę gyventi Lietuvoje daugelį privertė patikėti šia svetimšale. Juolab Berneen su savuoju scenos partneriu Daliumi Mertinu protestuodami pasitraukė iš TV projekto.

Prokurorų kaltinamajame akte nurodyta, kad V.Iljinych dainininkei Berneen sudavė 7 smūgius ir viešoje vietoje keikėsi. Prokuroras Vladimiras Sergejevas už kurstymą prieš kitos rasės asmenį bei viešosios tvarkos sutrikdymą siūlė skirti Violetai dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Dar net neįsibėgėjus incidento tyrimui, į jį įsikišo ir tokiu būdu spaudimą teisėsaugai padarė kai kurie šalies politikai.

Teisme – muilo opera

Bylos nagrinėjimas Vilniaus 3-iajame apylinkės teisme užtruko ilgiau nei keturis mėnesius ir tapo savotiška teismine muilo opera.

Iš pradžių teismui apskritai nepavyko pradėti dirbti, nes nebuvo žinomas Berneen adresas, kuriuo jai galima pristatyti šaukimą. Surengus posėdį nukentėjusioji neatvyko, o žurnalistams paaiškino, kad tuo metu filmavosi.

TV3 nuotr./D.Mertinas
D.Mertinas

Vėliau problemų kilo prisišaukiant liudytojus, Berneen bičiulį žinomą aktorių D.Mertiną net grasinta atvesdinti su policija.

Per pirmą pavykusį posėdį buvo aiškinamasi įvairūs dalykai – nuo to, kodėl teismo salėje išlindusios liudytojos Solveigos Zubrickienės kelnaitės, iki to, ar prokuroras šioje byloje vadovaujasi Valstybės saugumo departamento pareigūnų nurodymais.

Intriga dėl gesto

Vieno iš posėdžių didžiausia kliūtimi tapo tai, kad teisėja Aldona Tumelionytė pareiškė nežinanti ir negalinti įsivaizduoti, ką reiškia vidurinio piršto kombinacija. Nors Berneen tikino šio nepadoraus visame pasaulyje žinomo gesto nerodžiusi, V.Iljinych teigimu, būtent šis vaizdas ją paskatino prieiti prie svetimšalės ir atskaityti nedidelį moralą. Kad teisėjai būtų aiškiau, vidurinio piršto kombinaciją V.Iljinych advokatui teismo salėje ne sykį teko pademonstruoti.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Rėžęs įspūdingą kalbą ir netgi pademonstravęs teismui viduriniojo piršto kombinaciją advokatas N.Ulčinas gali būti ramus, kad dėl savo ginamosios Violetos (dešinėje) bei jos motinos padarė viską ką galėjo.
Advokatas N.Ulčinas dėl savo ginamosios Violetos (dešinėje) bei jos motinos padarė viską, ką galėjo.

Narpliojant istoriją ėmė lįsti į viešumą tai, ką sąmoningai melavo ar nuslėpė Berneen: lankydamasi pas medikus ji sakė netiesą, neva susižalojo paslydusi duše. Kiek anksčiau paaiškėjo, jog ji yra ištekėjusi už lietuvio, nors dalyvaudama projekte „Kelias į žvaigždes 3“ tikino esanti netekėjusi.

Byla – sąmokslas?

Gegužės 5 dieną šioje byloje įvyko baigiamasis posėdis, kurio metu savanorės advokatas N.Ulčinas rėžė apie 37 minutes trukusią įspūdingą emocingą kalbą. Gynėjo kalbos ašis – kad jo klientė V.Iljinych nekaltai ir nepelnytai tapo aukščiausių šalies politikų, teisėsaugininkų bei žiniasklaidos atstovų sąmokslo auka. N.Ulčinas pridūrė, jog teisėja dabar vienintelė gali padaryti galą šiam sąmokslui, o už savo sprendimą atsakysianti prieš Dievą.

Esu nekalta dėl man pareikštų kaltinimų ir esu aplinkybių auka. O visa kita pasakė mano advokatas“, – trumpą baigiamąją kalbą pasakė kaltinamoji.

Advokatas siekė, kad baudžiamoji byla dėl rasistinio išpuolio būtų nutraukta, o merginų susidūrimą teisėsauga įvertintų administracine tvarka kaip paprastą konfliktą. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min