Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 22d. 12:14

Teismas Darbo partijos byloje apklausė buvusį partijos pirmininką Kęstutį Daukšį

Darbo partijos atstovas Kęstutis Daukšys
15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr. / Kęstutis Daukšys

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį Darbo partijos (DP) vadinamosios juodosios buhalterijos byloje liudytoju apklausė buvusį partijos pirmininką, buvusį Seimo narį ir ūkio ministrą Kęstutį Daukšį.

Baudžiamojoje byloje nagrinėjami 2004-2006 galimai padaryti finansiniai nusikaltimai. 2006 metų rugpjūtį K.Daukšys buvo išrinktas partijos pirmininku.

K.Daukšys pirmadienį nelabai ką turėjo pridurti prie ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų. Šie anksčiau duoti parodymai buvo paskelbti teismo posėdyje. Liudytojas teigė dabar daugiau papildomos informacijos pateikti negalįs.

Pagal bylos medžiagą, tuometinis partijos pirmininkas buvo apklaustas mažiausiai tris-keturis kartus.

Ikiteisminio tyrimo metu partijos pirmininko prokuroras kelis kartus K.Daukšio teiravosi, kodėl nepateikiami tyrimui reikalingi buhalteriniai dokumentai, ar pateikti visi dokumentai.

K.Daukšys tada tyrėjus tikino, kad daromi dokumentų patikrinai ir tik po jų galės pasakyti dėl klausimų apie dokumentus.

Kitoje apklausoje partijos pirmininko teiraujamasi, kada bus baigta dokumentų patikra.

Iš bylos medžiagos matyti, kad prokuratūra, nesulaukusi reikalaujamų dokumentų, kreipėsi į teismą dėl bylai reikšmingų dokumentų poėmio.

Pirmadienį į teismą liudytoju iškviestas Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas.

Šioje byloje iš 330 liudytojų apklausta maždaug pusantro šimto, liudytojų apklausos prasidėjo šiemet vasarį.

Generalinė prokuratūra dabartinį Darbo partijos pirmininką europarlamentarą V.Uspaskichą kaltina, kad jis 2004-ųjų pavasarį pavedė kitai bylos kaltinamajai Vitalijai Vonžutaitei vesti teisės aktus pažeidžiančią buhalteriją. Anot kaltintojo, politikas 2004-2006 metais kontroliavo sistemingai vykdytą neoficialių lėšų apskaitą bei ja užsiėmusius asmenis. Valstybinis kaltintojas taip pat paskelbė, kad nuo 2005-ųjų pradžios V. Vonžutaitė pavedė Nijolei Steponavičiūtei nefiksuoti dokumentuose partijos lėšų formavimo.

Prokuratūros teigimu, DP vadovas per V.Vonžutaitę vadovavo dar vienai kaltinamajai Marinai Liutkevičienei, kuri būdama atskaitinga už buhalterinį išlaidų teisingumą, žinodama, kad yra nefiksuotų lėšų, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, oficialiai nefiksuodavo atlyginimų mokėjimų.

V.Uspaskichas kaltinimus kategoriškai atmeta.

Darbo partijos byla teisme yra puspenktų metų – ji teismui perduota 2008 balandį. Bylos posėdžiai nuolat buvo atidedami dėl kaltinamųjų sveikatos, gynėjų nedalyvavimo, jų keitimosi ir kitų priežasčių.

Kaltinimai taip pat pateikti juridiniam asmeniui – DP.

Valstybės kaltintojas, Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas yra užsiminęs, kad jeigu teismas priims apkaltinamąjį nuosprendį, partijai gali grėsti likvidavimas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min