TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas dėl košmariško Šilainių daugiabučio gaisro: kaltinamieji teigia nežinantys, kaip jis kilo

Daugiabučio padegėjų teismas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Daugiabučio padegėjų teismas
Šaltinis: BNS
0
A A

Ketvirtadienį Kauno apygardos teisme apklausti įtariamieji sukėlę gaisrą Šilainių mikrorajono daugiabutyje tvirtina nežinoję, kas įvyko ir gaisro nematę.

Teismo posėdyje apklausti Paulius Sasnauskas ir Lukas Buckus – jie savo kaltę neigė ir tvirtino apie gaisrą sužinoję tik kitą dieną.

Tokios pat pozicijos laikėsi ir anksčiau apklaustas Paulius Diliūnas, jis taip pat neigė kaltę.

„Man labai gaila nukentėjusių, kad taip viskas įvyko, bet aš šito nusikaltimo nepadariau“, – parodymus pradėjo P.Sasnauskas.

Pirmas apklaustas P.Sasnauskas, kuris nusikaltimo metu buvo nepilnametis, teigė daug ko neprisimenąs, nes įvykio metu buvo girtas.

„Man labai gaila nukentėjusių, kad taip viskas įvyko, bet aš šito nusikaltimo nepadariau“, – parodymus pradėjo P.Sasnauskas.

Jis teigė, kad švęsdamas gimtadienį gana daug išgėręs ir sukonfliktavęs su nepažįstamu jaunuoliu, kuris jį sumušė. Vaikinas teigė iki galo atsipeikėjęs tik namuose, o kaip iki jų parėjo – nežino, nes buvo girtas ir sumušta galva.

P.Sasnauskas tvirtino nepamenąs, kokiu tikslu vėliau su broliu ir jo draugais išvažiavo bei sustojo degalinėje, prisiminė, kad kažkaip vėl atsirado prie buto, kuriame vyko šventė ir konfliktas. Vėliau jį žemyn ėmęs tempti P.Diliūnas – jis atsitrenkęs į sieną ir prasikirtęs antakį.

Vaikinas kategoriškai neigė, kad buvo apdegęs rankas, nors byloje yra tai patvirtinanti išvada.

„Tikėtina, nereiškia, kad nudegęs“, – specialistų išvadą komentavo P.Sasnauskas.

Jis tikino apie gaisrą sužinojęs kitą dieną iš policijos.

Gerokai daugiau atsiminė vienintelis laisvėje esantis įtariamasis L.Buckus. Jis teigė, kad gimtadienio vakarėlyje kiti svečiai ėmė šaipytis iš P.Sasnausko, šis dėl to supykęs ir apsižodžiavęs su vaikinu, o vėliau su juo susimušė, dėl to jie buvo paprašyti išeiti. Parvedęs P.Sasnauską namo, L.Buckus planavo grįžti.

Jo teigimu, važiuoti atgal „aiškintis“ nusprendęs P.Sasnausko brolis Martynas Sasnauskas – jo byla išskirta, nes vaikinas slapstosi. L.Buckus tvirtino nemanęs, kad planuojama keršyti, o M.Sasnausko paaiškinimas taksistui, kad benzinas reikalingas draugo automobiliui, jam pasirodė visiškai įtikinamas, todėl jis pernelyg nesureikšmino fakto, kad šią talpą M.Sasnauskas nešėsi į daugiabutį.

Laiptinėje jie sutiko ir P.Sasnauską nuskriaudusį vaikiną, tačiau šis su jais nebendravo, ir jie patraukė į butą, kuriame vyko vakarėlis.

L.Buckus teigė pamatęs, kaip M.Sasnauskas šliūkštelėjo į butą benzino ir, supratęs, kad geruoju tai nesibaigs, pabėgo. Po kelių minučių prie taksi automobilio atėjo ir abu broliai Sasnauskai.

Anksčiau duodamas parodymus vaikinas nepaminėjo, kad matė, kaip pilamas benzinas. Jis tvirtino nenorėjęs M.Sasnauskui pakenkti.

„Nenorėjau pakenkti, dabar viską apmąsčiau geriau“, – kalbėjo L.Buckus.

Apie gaisrą, per kurį gyvas sudegė duris atidaręs M.S., jis teigė sužinojęs kitą dieną iš žiniasklaidos.

Išklausius kaltinamųjų parodymus, teismas baigė įrodymų tyrimą – kovo 5 dieną turėtų būti sakomos baigiamosios kalbos.

VIDEO: Daugiabučio gaisras Šilainiuose

P.Sasnauskas, P.Diliūnas ir L.Buckus šioje byloje kaltinami, kad būdami apsvaigę nuo alkoholio 2012 metų kovą padegė Šilainių daugiabučio namo butą ir jiems duris atidariusį M.S. Šis įvykio vietoje mirė. P.Sasnauskas nusikaltimo metu buvo nepilnametis.

Kaip nustatyta per ikiteisminį tyrimą, kaltinamieji taksi automobiliu nuvyko į degalinę, kur į 5 litrų talpą prisipylė benzino, vėliau atvyko į Baltų prospekte esantį butą, kuriame esą buvo P.Sasnauską sumušęs asmuo. Keršydami už tai, jie duris ir jas atidariusį M.S. padegė.

Prokuroras anksčiau teigė, kad pradėjus ikiteisminį tyrimą bijota, jog ši nelaimė atneš daugiau aukų.

„Įvykio metu bute buvo 14 asmenų, iš kurių 9 ar 10 buvo per balkonus iššokę ar nukritę. Trys asmenys spėjo pabėgti per duris. Dviem asmenims nustatyti sunkūs kūno sužalojimai, keturiems – nesunkūs ir dviem – nežymūs. Vienas nukentėjusysis, kiek žinau, nevaldo kojų. Laimingas atsitikimas, kad mažai žuvusiųjų – gal dėl to, kad jauni. Iš esmės pačioje įvykio pradžioje galvojome, kad bus daugiau (žuvusiųjų – BNS), bet tiesioginė mirties priežastis – gaisras – tik vieno žmogaus“, – žurnalistams sakė prokuroras Andrius Kiuršinas.

Kaip duodama parodymus teigė buto savininkė, nuo liepsnų suskeldėjo buto sienos, teko keisti elektros instaliaciją, langus, duris.

Bendrai gaisras suniokojo turto už 222 tūkst. 786 litus.

P.Diliūnui ir L.Buckui gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos. P.Sasnauskui, kuris nusikaltimą atliko būdamas nepilnametis, gresia iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min