Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 5d. 17:26

Teismas: DNB galėjo piktnaudžiauti klientų pasitikėjimu

„DnB Nord“
Redo Vilimo/BFL nuotr. / „DnB Nord“

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė DNB banko skundą ir paliko galioti Vertybinių popierių komisijos sprendimą, kuriame teigiama, kad bankas, platindamas su akcijų indeksais ir kitu turtu susietas obligacijas (SASO), galėjo piktnaudžiauti klientų pasitikėjimu.

Be to, Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos vertinimu, AB DNB bankas nebuvo pasirengęs teikti tokio pobūdžio paslaugų, kadangi neturėjo tam reikiamų procedūrų, tvarkos ir pakankamai kvalifikuoto personalo, nesiekė įsitikinti, ar banko platinamas produktas atitinka neprofesionalių klientų interesus.

Dėl suėjusio senaties termino Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisija netaikė bankui poveikio priemonių, tačiau viešai pasakė savo nuomonę dėl banko veiksmų vykdydama pareigą užtikrinti veiksmingą finansinių priemonių rinkų veikimą ir investuotojų apsaugą.

Teismas AB DNB banko argumentus, kuriais buvo siekiama panaikinti ginčijamą sprendimą, atmetė kaip nepagrįstus, o minėtą Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos sprendimą paliko galioti. Kadangi byla buvo nagrinėjama uždarame teismo posėdyje, teismo sprendimo motyvai viešai neskelbiami.

Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo priėmimo ir paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam  administraciniam  teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min