Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas iš dyzelino išvežimą imitavusių asmenų ir bendrovės priteisė daugiau nei 5 milijonus litų

Tanklaivis „Banga“
FNTT nuotr. / Tanklaivis „Banga“
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrėjų tirtoje baudžiamojoje byloje, kurioje neteisėtu didelių kiekių akcizinės prekės – dyzelinių degalų, skirto laivams, neišvežimu ir realizavimu buvo kaltinami penki klaipėdiečiai ir tauragiškis bei Klaipėdoje registruota uždaroji akcinė bendrovė, nuomojusi tanklaivį „Banga“.

Dviem klaipėdiečiams skirtos realios laisvės atėmimo bausmės, kitiems – dešimtis tūkstančių litų siekiančios piniginės baudos. Klaipėdoje registruotai bendrovei, nuteistai kaip juridiniam asmeniui, skirta 300 tūkstančių litų bauda ir iš jos valstybei priteista daugiau nei 2,4 mln. litų. Iš dviejų kaltinamųjų konfiskuota po 1,4 mln. litų nusikalstamu būdu gautų pajamų.

FNTT tyrėjai atskleidė, kad klastojant dyzelinius degalus talpinančio tanklaivio ir akcizinio sandėlio dokumentus, buvo įrašomi neteisingi duomenys apie tai, kad iš tanklaivio „Banga“ iš Latvijos Respublikos pagal eksporto dokumentus atgabenti dyzeliniai degalai, skirti laivams, buvo perpumpuojami dviem Klaipėdos jūrų uoste prisišvartavusiems laivams.

Tyrimo metu atskleista, kad realiai dyzeliniai degalai nebuvo perkraunami, o visa dyzelinių degalų perdavimo procedūra tik imituojama. Tyrimo metu buvo užfiksuota, kad dyzelinių degalų perpylimas vyko toje pačioje tanklaivio talpykloje, o skaitiklių rodmenys buvo klastojami.

Tęsiant nusikalstamą veiklą buvo klastojamos muitinės eksporto deklaracijos ir jose nurodoma, kad neva iš Lietuvos buvo išgabentas Latvijoje įsigytas laivams skirti dyzeliniai degalai. Atskleista, kad klastojant dokumentus apie fiktyviai įvykusias eksporto procedūras iš Lietuvos buvo neišvežtos 1 tūkst. 614 tonų dyzelinių degalų, kurių vertė daugiau nei 2,9 milijono litų.

FNTT praneša, kad iš Lietuvos neišvežti dyzeliniai degalai buvo realizuojami įvairiuose Lietuvos regionuose. Šį ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Generalinė prokuratūra.

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžiu bendrovės direktorius ir akcininkas V.S., nusikalstamos veiklos organizatorius, pripažintas kaltu ir nuteistas 4 metų laisvės atėmimu, jo pavaduotojas I.G. nuteistas 3,9 metų laisvės atėmimu, tanklaivio „Banga“ kapitono padėjėjais dirbusiems G.M. ir V.L.  skirtos 13 tūkst. litų baudos, jų bendrininkui, laivo vyriausiajam mechanikui – laivavedžiui S.Š. skirta 15 tūkst. 600 litų bauda, o G.S., nuteistam už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, paskirta 32 tūkst. 500 litų dydžio bauda.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min