TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas iš Lino Karaliaus motinos įstaigos priteisė 20 tūkst. litų

Linas Karalius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Linas Karalius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas priėmė sprendimą už akių, kuriuo patenkino ieškovo Sveikatos apsaugos ministerijos ieškinį atsakovui viešajai buvusio Seimo nario Lino Karaliaus motinos įstaigai „Gyvenimas džiaugsme“ ir priteisė iš jos 20 tūkst. litų nuostolių atlyginimo.

Sveikatos apsaugos ministerija ieškinyje nurodė, kad atsakovas 2009 metų gruodžio 4 dieną raštu „Dėl lėšų skyrimo jaunimo fizinio aktyvumo skatinimo programai „Sniego parkas“ kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl 60 tūkst. litų skyrimo projektui „Sniego parkas“ įgyvendinti. Ieškovui buvo pateikti trumpas projekto aprašymas, projekto tikslai ir uždaviniai, numatytos priemonės projektui įgyvendinti bei detalizuotos projekto išlaidos. Ieškovas, vadovaudamasis sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl lėšų skyrimo jaunimo fizinio aktyvumo skatinimo programos „Sniego parkas“ daliniam finansavimui“ ir atsižvelgdamas į Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerio potvarkį, atsakovui skyrė 20 tūkst. litų jaunimo fizinio aktyvumo skatinimo programai „Sniego parkas“ iš dalies finansuoti. Atsakovas įsipareigojimų nevykdė, todėl ieškovas pareikalavo, kad atsakovas grąžintų skirtas lėšas. Atsakovas minėtų lėšų negrąžino, todėl ieškovas prašo šias lėšas priteisti iš atsakovo.

Atsakovui – viešajai įstaigai „Gyvenimas džiaugsme“ – buvo siunčiamas ieškinys su priedais ir pranešimas per 14 dienų nuo teismo pranešimo įteikimo dienos pateikti atsiliepimą į pateiktą ieškinį, tačiau procesiniai dokumentai atsakovui ieškinyje nurodytais adresais įteikti nebuvo. Atsakovui procesiniai dokumentai per antstolius taip pat įteikti nebuvo. Procesiniai dokumentai atsakovui buvo įteikti viešo paskelbimo būdu, t. y. paskelbti spaudoje. Atsakovas atsiliepimo nustatytu terminu nepateikė, priežasčių nenurodė, todėl, esant ieškovo prašymui, teismas priėmė sprendimą už akių (nedalyvaujant atsakovui).

Teismas, priimdamas šį sprendimą, pažymėjo, kad byloje nėra pateiktų įrodymų apie vaikų ir jaunimo apmokymo programos sukūrimą, atsakovas įrodymų, paneigiančių šias aplinkybes, nepateikė. Taigi, atsakovui tinkamai nevykdant sutartinių įsipareigojimų, ieškovas įgijo teisę išsiieškoti nuostolius, todėl ieškovo reikalavimas tenkintinas ir ieškovo naudai iš atsakovo išieškotina 20 tūkst. litų suma.

Teismas iš atsakovo taip pat priteisė 608,57 Lt bylinėjimosi išlaidų (žyminio mokesčio).

Atsakovui išaiškinta, kad per 20 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos atsakovas turi teisę paduoti pareiškimą sprendimą priėmusiam teismui dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

Jei sprendimo atsakovui nepavyks įteikti nurodytais adresais, jis vis tiek įsiteisės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min